ČFO > 12 - Zlínský kraj > Zprávy z regionu > Král je mrtev, ať žije Král !

Král je mrtev, ať žije Král !

2.8.09 | Petr Pražák Přečteno: 1276×

ohlédnutí zpátky sezónou..

Mise dokončena

 

Posledním turnajem této sezóny pořádaném v klubu Klid se sečetly dny mého působení v pozici administrátora Zlínského kraje, na 99,9% jsem za sebe našel náhradu v podobě nestárnoucího matadora a velmi pracovitého Josefa Vičíka, kterého považuji za adekvátní náhradu. Pro následující sezónu 09/10 prosím kontaktujte přednostně Pepu, je mi jasné, že si lidi neradi zvykají na změnu, ale je to spíš o jejich nepřipravenosti na ně. Přirovnal bych to k dvěma myškám – cupitalka a čmuchalka, které si s novou změnou poradí raz dva J.  Jinými slovy, když nastává změna, je potřeba se s ní rychle srovnat a přizpůsobit se. Číslo na nového administrátora – 733104402.

 

Postřehy ze sezóny

 

Věřím, že jsem udělal za ty 2 roky mého působení kus práce, ne jen, že na další sezónu se ustálil počet týmů v 1 lize, ale nové týmy by se do ní už nevešly a jsem přesvědčen o tom, že 2. Zlínská liga by mohla bez problémů pro tuto sezónu realitou. Pomoci by tomu určitě mohl zprovozněný klub Klid, který je v srdci Zlína a má velký hráčský potenciál s 3 udržovanými Rosengarty na místě. Hráčsky se neskutečně vytáhl Michal Pavlačka, který poctivým tréninkem doma na svém dobře promazaném tréninkovém R s Radkem Drdou udělal velký pokrok. Ne jen, že na ČP zařízl hráče z Maďarska či Martina Doušu, jen o míč prohrál s Janem Zaoralem apod. rozhodně velký potenciál do budoucna. Další hráč, který se na ČP poměrně vytáhl je Martin Voleský, jeho pin-shot mě poslední dobou opravdu přesvědčuje, že umí být velmi efektivní a takřka neomylný. Ještě trochu zabrat na pětce a máme dalšího elite. Rozhodně je to další z živých důkazů, že mít doma vlastní R, je cesta k výsledkům. Naší rožnovskou hvězdičkou na nebi je Věruška Kaňáková, bohužel má tu smůlu a 3x po sobě se mnou prohrála v jedničkách, nicméně to svědčí o tom, že je schopná se ke mně vždy probojovat a to o něčem svědčí. Její snake už není lechtačka, ale důrazné zakončení vypracované šance. Třetí místo na ČP jen podtrhuje moje slova.. holka jen tak dál, rozhodně na to máš. 

Musím se také zmínit o zlínské špičce, která už bohužel pokrok nemůže dělat mílovými kroky, ale zlepšení a vlastní Zlínské turnaje dokazují neskutečnou kvalitu, která nám tady roste. Mimo jiné bych se rád zmínil o senzaci, která se nám ogarům z Moravy podařila, na ČP u Hradce Králové jsme odváželi skoro všechny cenné trofeje, na což jsem patřičně hrdý! Jinak se pochopitelně můžeme na českých pohárech přesvědčit, že hráči typu Drda, Pernica, Pospěch, Pražák udržují stabilní výsledky v průběhu celé sezóny a rozhodně na blížícím se MČR družstev bude patřit Common Rail k adeptům na bednu, určitě by si to zasloužili. Doprovázet je bude tým Espáda, který by mohl taky získat nějaký cenný skalp, nicméně ještě se neví, zda bude moci podpořit svou účastí také tým z Otrokovic Tornádo, který má o tuto jedinečnou srdeční akci také zájem. V pozici prvního náhradníka však na 80% věřím, že se na ně štěstí usměje.

Na posledním turnaji této sezóny jsme se mohli naposled setkat s hrdlořezy z Mordoru, kteří se s námi po 7 letech !!!! loučí. Uvidíme, jestli se kluci občas ukážou na některém z krajských pohárů v této sezóně, druhým místem na závěrečném turnaji, kapitán tohoto týmu plného dobrosrdečných hráčů a kamarádů, jen potvrdil, že jejich herní projev na bednu pořád stačí a mají co předat. Ve finále Pavel nasázel neskutečných 9 gólů za 5 legů. Takovou úspěšnost obránce v průběhu finále za svoji kariéru nepamatuji. Ještě bych k týmu Mordor, u kterého mi v paměti utkvěla tato jména (Pavel Hromčík, Ondřej Zetka, Martin & Josef Řezníčci)  rád dodal, že za jejich počínání v 7 ročnících, si nepamatuji, že by někdy chyběli jako tým na stupni vítězů. Obdivuhodná bilance zasluhující si úctu a uznání. Hoši, děkujeme !!!!

 

Liga

 

Letos byla liga opravdu nabitá, díky vypsaným odměnám až do 6 místa, celou sezónu bylo na co koukat. Obrovská škoda, že předčasně ukončili svoji činnost „pár teček“, kteří patřili k mým černým koňům ligy a rozhodně kartami míchali. Jak už jsem zmínil, Common Rail si v poklidu vyhrál 1.místo, o kterém nebylo pochyb. Espáda po odchodu Petra Pospěcha oslabila a ke konci podlehla týmu Tornádo(Hloušek, Janota, Frkal a spol.), jenž rozhodně nenechává Rožnovu nic zadarmo a je v pozici největší konkurence. Mým tajným snem je již delší dobu, že jednou bude jižní Zlínsko lepší než Rožnovsko, protože jestli tato situace jednou nastane, pak bude možné Zlínskou špičku srovnávat klidně i s Pražskou ! Je to jen o cílevědomosti a vůli. Dá se dokázat všechno, jen musíme mít ten správný motiv a odhodlání. Radek Drda tím může být dobrým příkladem, popřípadě moje maličkost, nicméně tím, že jsem skončil jako admin, budu mít více času na rozvoj mého pravého fotbálkového já. Věřím, že jednou docílím mého vysněného – 100% na pětce, 100% na trojce : ) 

P.S: Ještě mám tu čest a povinnost napsat poslední článek do Trefy, tam bych se chtěl zaměřit trochu detailněji na moje postřehy skrz obě sezóny.

Přeji všem do života hodně úspěchů, pevné nervy, vytrvalost a jinak slunečné počasí do konce prázdnin a bouřky jenom extrémní, ať si užijeme i nějakou podívanou J fotbálku zdar

Komentáře

+/- 2 skvele sezony Hloušek Martin 3.8.09 v 19:34

Byly to paradni dve sezony. Moc dekujeme!!! Jizni Zlinsko jeste urcite zamaka a chce se vyrovnat Roznovu
Jen bych chtel poupravit clanek. Tornado hralo proti Espade v plne sile i s Petou, ac slibne rozjety zapas pro Tornado, nakonec Espada vyhrala 7:6 na penalty Espada podlehla Fklidu tymu 7:5.
V tehle sezone me moc prekvapil Peta Pospech, dosahl toho hodne
S borcema z Nivnice se doufam jeste potkame na nejakem turnaji, respekt Diky Prazo za admina a Kiovi preju hodne stesti!

+/- Kia - cia Pernica Adam 4.8.09 v 15:41

martine já tě taky musím bohužel opravit, abychom našeho nového admina neoslovovali jako kij :D ale cia :D něco jako citoslovce, jak řve hanz z ostravy :D "cia cia" ,když dá branku.... :-D ........ jinak opět hodně pěkný článek, určitě dal zabrat

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.