ČFO > 05 - Budějovický kraj > Zprávy z regionu > Jihočeský pohár II. - Jindřichův Hradec

Jihočeský pohár II. - Jindřichův Hradec

4.1.08 | Jan Zechmeister Přečteno: 3581×

Report + fotky

Druhé klání JP zavítalo do Jindřichova Hradce. Hrálo se na novém místě v baru Bass Club na třech Rosengartech. Na programu byly Dvojice a Goalie War.

Začalo se Goalie War, do které se prezentovalo 16 hráčů. V této disciplíně se hledá těžko favorit, takže bylo vše otevřené. Hrálo se na dva sety do 5 v áčku a na jeden do 8 v béčku. Do finále áčka se prostřílel Houska s Kozákem. Kozák vyhrál a Houska musel bojovat s Poduškou o finále. Celkové finále mělo stejné obsazení jako finále A, akorát s opačným výsledkem. Takže první místo vybojoval Houska, který celý turnaj odehrál v rychlém tempu a spoléhal se na bleskurychlou střelu snakem.

Turnaj Dvojic hrálo 11 párů. Systém byl nastaven na dva sety do 6 v áčku a na dva do 5 v béčku. Mezi adepty na vítězství patřili Fila - Kučera, Slavík - Zechmeister, Houska - Kozák, Kubů - Porochoňski. Turnaj probíhal dle očekávání a tito hráči obsadili první příčky. Na čtvrtém místě skončili Houska s Kozákem, které vyřadil Kubů s Porochoňskim. Do souboje o lepší než třetí místo byli z finále áčka posláni Slavík - Zechmeister, kteří zápas vyhráli a postoupili do celkového finále, které sehráli s dvojicí Fila - Kučera. První set vyhrála celkem jednoznačně dvojice Slavík - Zechmeister. Poté co si soupeři vyměnili strany do druhého setu, začal mít Slavík horší úspěšnost na trojce, což zapříčinilo prohru a musel rozhodnout třetí set. V tom hned na začátku udělal dvakrát za sebou velkou chybu Zechmeister a stav byl hned 0:2 pro soupeře. Za stavu 3:5 zopakoval Zechmeister chybu ze začátku a bylo rozhodnuto o vítězi turnaje. Turnaj vyhrála zcela zaslouženě dvojice Fila - Kučera, která neztratila ani jeden zápas.