ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > K čemu je dobrá fotbálková matematika?

K čemu je dobrá fotbálková matematika?

5.9.19 | Jakub Čmiko Přečteno: 512×

Dne 20. srpna 2019 hostilo novoborské NZDM Vafle v pořadí již čtvrtý turnaj nízkoprahových klubů ve stolním fotbale. Akce se účastnilo 17 dvojic ze 4 klubů – domácí Vafle z Nového Boru, NZDM Koule z České Lípy, NZDM Lampa z Mimoně a NZDM Depo z Nového Města po Smrkem. Většina z hráčů tu nebyla poprvé.

Je na nich vidět zlepšení ve hře samotné, v přístupu ke spoluhráčům av neposlední řadě v dodržování fair play.

Tentokrát v obou kategoriích zvítězili hráči z NZDM Koulez České Lípy.Trocha fotbálkové matematiky: děti celkem odehrály 98 zápasů za 6 hodin. Na třech hracích stolech padlo průměrně 12 gólů za zápas. To je 1176 gólů v turnaji, zhruba 3 góly za minutu. Děleno počtem stolů, je to 1 gól za minutu. A proč Vás nudím tímto propočtem? To je jednoduché. Pro nás nemá gól za minutu žádný význam, ale pro naše klienty je to jeden z mála momentů, kdy si můžou říct: něco sepovedlo, mám možnost něco dokázat, změnit, otočit skóre, prosadit se. Každé naše rozhodnutí v každé minutě je vlastně taková hra na skóre, buď je dobré, nebo ne. Hráče učíme, že stojí za to snažit se a bojovat, i když se zdá, že je vše ztraceno.

Občas se povede vše otočit, a když ne, nemá cenu vztekat se, nadávat a vzdávat další pokus. Na školní rok 2019/2020 NZDM Vafle připravuje oficiální spuštění fotbálkové ligy nízkoprahových klubů. Tento projekt má za cíl upevnit vznikající přátelství mezi hráči, podpořit zdravou soutěživost a dát klientům možnost vyhrávat i učit se snášet prohry. Pracovníci učí děti řešit konflikty, motivují je a podporují ve hře. Pro nízkoprahové kluby je to možnost k prohloubení spolupráce napříč libereckým krajem.

Organizátor turnaje, Rodina v centru, pod kterou NZDM Vafle pracuje, děkuje firmě Krofian. Ta je hlavním partnerem fotbálkové ligy a dlouhodobě podporuje NZDM Vafle. Věnovala ceny pro vítěze –batohy, fotbalové míče, sportovní lahve, flash disky, sluchátka, trička i čepice. Poděkování patří i Potravinové bance Liberec, firmě Rosengart za technickou podporu a Matěji Volkovi - ligovému hráči, členu reprezentace a kamarádovi, za vedení turnaje a exhibiční utkání.

Oldřich Prokop, Kontaktní pracovník NZDM Vafle

Bližší informace:

Mgr. Jana Matyášová

PR specialistka

Rodina v centru

608 000 373

matyasova@rodinavcentru.cz

www.rodinavcentru.cz