ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Reprezentace ČR > Historický úspěch reprezentace na MS: 5 medailí a 4. místo na turnaji národů

Historický úspěch reprezentace na MS: 5 medailí a 4. místo na turnaji národů

7.7.19 | Josef Souček Přečteno: 924×

Tisková zpráva z právě skončeného World Cupu

Historický úspěch reprezentace na MS: 5 medailí a 4. místo na turnaji národů Praha, 7. července 2019:

Ve španělské Murcii v neděli vyvrcholil prestižní světový šampionát ITSF World Cup ve stolním fotbálku. Týdenního turnaje, který se koná jednou za dva roky, se zúčastnilo 50 národních týmů.

Česká foosballová organizace na mistrovství vypravila více než třicetičlennou výpravu, která vybojovala celkem pět cenných kovů. Marek Jordán získal stříbro v juniorské soutěži, Jakub Zavřel bronz a společně vybojovali třetí místo v juniorských classic doubles. Šárka Holomoucká s Ivou Frančíkovou vybojovaly stříbrnou příčku v ženské kategorii. Bronz patřil Čechům v týmové soutěži na atypickém španělském stole. Závěr turnaje patřil atraktivním týmovým soutěžím národů v kategoiích mužů, žen i juniorů.

Milovníkům rychlých tyčí učaroval především výkon mužské reprezentace hraný na pěti různých typech stolů. V mužské kategorii se představilo 40 národních týmů. Česká reprezentace v sobotu zvládla prestižní souboj se Slovenskem a následně suverénně ovládla skupinu. Do nedělních vyřazovacích bojů postoupila z prvního místa s nejlepším skóre ze všech zúčastněných.

V dopoledním čtvrtfinále si tým vedený kapitánem Martinem Doušou poradil s velkým favoritem na vítězství – reprezentací Německa v poměru 40:29. V semifinále se český tým utkal s reprezentací USA. Americkému dream týmu složenému z hvězd a legend světového foosballu česká reprezentace podlehla 29:40, když se jí nepovedl vstup do utkání a bodové manko z úvodu se již umazat nepodařilo. Následný souboj o třetí místo s Francií byl bojem o každou branku, ve kterém nakonec zvítězil soupeř v poměru 40:32. I tak je čtvrté místo skvělým úspěchem a historicky nejlepším výsledkem české reprezentace z Mistrovství světa.

Vítězství obhájil tým USA po výhře nad Lucemburskem, 40:35.

Složení mužské reprezentace: Martin Douša – kapitán, Ladislav Křepela, Vojtěch Holub, Matěj Volek, David Rudolský, Radek Drda, Petr Pospěch, Josef Eger, Jan Žanta.

Kompletní výsledky naleznete: https://www.tablesoccer.org/tournaments

Online zpravodajství a fotky na našem facebooku.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.