ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Reprezentace ČR > Tisková zpráva: Český fotbálek opět na výsluní

Tisková zpráva: Český fotbálek opět na výsluní

19.9.18 | Josef Souček Přečteno: 548×

Světový pohár ve fotbálku ovládli Češi

Během uplynulého víkendu (13. - 16. 9. 2018) se v německém St. Vendelu konal světový pohár ve stolním fotbálku.

Součástí programu byly i soutěže národů. V nejprestižnější mužské kategorii zvítězil po deseti letech český národní tým, když ve finále nejtěsnějším možným rozdílem 20:19 zdolal výběr Nizozemska.

Poprvé jako hrající kapitán vedl tým Martin Douša – nejúspěšnější hráč českého foosballu a dlouholetá stálice reprezentace. Podařilo se mu poskládat mix starších, zkušenějších hráčů a mladé krve napříč celou republikou a vytvořit soudružný tým, jemuž by mohla naše současná fotbalová reprezentace tiše závidět.

Výrazného úspěchu dosáhla v soutěží národů i juniorská reprezentace, která obsadila druhé místo a nestačila jen na domácí německý výběr.

Nelze opomenout ani čtvrté místo Martina Douši z turnaje jednotlivců, jehož se zúčastnilo přes tři sta hráčů z dvaceti zemí.

Tyto výrazné úspěchy českých hráčů na mezinárodní scéně jsou tím nejlepším dárkem k blížícímu se dvacátému výročí vzniku České foosballové organizace.