ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > Ohlédnutí za Czech Open

Ohlédnutí za Czech Open

15.11.17 | Josef Souček Přečteno: 933×

V pražském hotelu Ilf se o uplynulém víkendu konalo tradiční Czech Open.

Tradiční podzimní turnaj byl v termínové listině ITSF klasifikován jako PRO TOUR. V sobotu byly na programu dvojice, ve kterých se představila prakticky kompletní česká špička. Švýcarský systém nabídl necelé čtyřicítce dvojic sedm zápasů v kvalifikaci a poté vyzařovací boje v KO pavouku. Po delší době se na pódium prosadila dvojice Mádle - Zavoral, kteří  ve finále nestačili pouze na velezkušený pár Kovařík - Brabenec. Těm v semifinálovém zápase pořádně zatopila slovenská dvojice Cingel - Kuchta, která měla i matchball na pětce, ale ten hráči bývalého týmu Batyskaf odvrátili a nakonec potvrdili roli jednoho z největších favoritů turnaje. Ve finále už měli vše pod kontrolou a změna pozic přip bránění legendární stahovačky Jana Zavorala, šla Janu Kovaříkovi více než dobře. Jen škoda, že Kovařík s Brabencem nereprezentují  v týmových ITSF soutěžích tak často...

Třetí místo nakonec obsadila další zkušená dvojice Křepela - Eger. Ti, co se neprobojovali kvalifikací, si zahráli turnaj B, kde poměřili síly s podobně silnými soupeři. V ženském turnaji se žádné překvapení nestalo a zvítězila tradiční repre dvojice Holomoucká - Frančíková.

Turnaje juniorů zpestřila čtyřčlenná výprava ze Slovenska. Víkendové měření sil dopadlo lépe pro české juniory, kteří za poslední rok zaznamenali neskutečný progres. Zaujetí pro hru, chuť trénovat a učit se novým věcem je u nich stále velká a je jen otázkou času, kdy ojedinělé úspěchy v hlavních kategorich budou čím dál častější a dostaví se i výraznější úspěchy.

Nedělní turnaj jednotlivců byl opět hrán švýcarským systémem a účast v jedničkách byla tradičně slabší než ta sobotní. V kvalifikaci se nastandardně dařilo hráčům Grande Zero - Tomáši Doskočilovi a Antonínu Kůsovi. Skvěle se prezentovala i Veronika Králová, která byla poslední hráčkou, která porazila pozdějšího vítěze. Páte místo je asi jejím největším individuálním úspěchem v open kategorii. Turnaj překvapivě ovládl Zdeněk Bartoška, když ve finále zdolal i vysoce favorizovaného Martina Doušu, jenž si v semifinále poradil s čestvým ženáčem Ladislavem Křepelou, který nakonec po vítěztví nad Kůsem bral během víkendu dvě třetí místa.

Poděkování patří všem, kdo do hotelu Ilf na turnaj dorazili a přispěli tak k dobré atmosféře, která celý turnaj provázela. Velký dík patří i vždy ochotnému a usměvavému personálu hotelu Ilf,  který bral s humorem a nadhledem večerní pěvecké vystoupení Lukáše Janského. Děkujeme a těšíme se na další podobně vyvedený turnaj.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.