ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Informace z ITSF > Český fotbálek opět stoupá strmě vzhůru

Český fotbálek opět stoupá strmě vzhůru

7.10.16 | Josef Souček Přečteno: 1926×

Po pár letech útlumu se česká fotbálková scéna začíná opět rozšiřovat a čeští hráči znovu významněji prosazovat na mezinárodní scéně.

České republice patří v aktuálním žebříčku ITSF národů páté místo za suverénním Německem, Rakouskem, USA a Francií, což je mimořádný úspěch i vzhledem k tomu, že v těchto zemích se rok co rok pořádají seriály mistrovství světa a na rozdíl od těchto států máme v kolonce seniorů stále 0 bodů. (do žebříčku národů se počítá umístění nejlepších osmi mužů, šesti žen, tří juniorů a seniorů a jednoho handicapovaného hráče)

Díky intenzivní práci Radka Drdy si skvěle vede juniorská repre v čele s Vojtěchem Holubem, jemuž patří v juniorském žebříčku jednotlivců druhé místo. O tom, že jeho talent je opravdu výjimečný, hovoří jednoznačně i žebříček mužských dvojic, kde je momentálně na místě 15 nejlepšm Čechem.

Holub&Drda

Ještě o deset příček výše v žebříčku jednotlivců lze najít neúnavného bojovníka a dříče Martina Doušu, kterého dělí od pódiových příček již jen 15 bodů! Ještě nikdy nebyl český hráč ve světovém žebříčku takto vysoko.

Martin Douša

Bývalé světové jedničce Šárce Holomoucké nyní patří umístění ve druhé desítce ženských žebříčků (11 jedničky a 14 s Ivou Frančíkovou), ale rozdíly jsou opravdu titěrné. Stačí jeden vydařený turnaj a i v této historicky nejúspěšnější kategorii pro ČR máme hned dvojí zastoupení v TOP 10.

Holomoucká&Frančíková

Pevně věříme, že tyto úspěchy našich špičkových playerů nejsou konečné, a i další hráči je budou následovat.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.