ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > Světový fotbálek poprvé v Letenských sadech

Světový fotbálek poprvé v Letenských sadech

27.4.16 | Josef Souček Přečteno: 1224×

Tisková zpráva

Tisková zpráva: Světový fotbálek poprvé v Letenských sadech

Tento víkend se uskuteční v prostorách sportovní haly na Výletné (Letenské sady 32, Praha 7) velkolepý mezinárodní turnaj ve stolním fotbálku Czech Tornado Open, jehož pořadatelem je Česká foosballová organizace a partnerem akce Městská část Prahy 7.

V termínové listině mezinárodní foosballové federace ITSF je turnaj veden jako Master series a odehraje se na amerických stolech Tornado.  Jedná se o vůbec první turnaj ve střední a východní Evropě, jenž se bude hrát na těchto legendárních stolech, na kterých se již v sedmdesátých letech minulého století konala tour o milion dolarů či fotbálkový turnaj jednotlivců o Porsche 911S.

Během tří dnů uspořádá ČFO pro hráče z celého světa ve sportovním areálu znovuzrozené Výletné (datum vzniku: 1926, historicky chráněná památka, klubovna postavena tenisovými nadšenci z klubu LTC, druhého nejstaršího tenisového klubu v ČR) celkem 13 turnajů.

V hale bude od 29. 4. do 1. 5. 2016 návštěvníkům k dispozici 20 stolních fotbalů. Soutěžit se bude v kategoriích: muži, ženy, junioři a nováčci.

Vstup do haly je pro diváky zdarma.

V sobotu 30. 4. v 18:00 hodin je na programu mezinárodní utkání ženské reprezentace. Česká republika vyzvala u příležitosti této akce výběr Rakouska. Kapitánkou české reprezentace je Šárka Holomoucká, mnohonásobná mistryně republiky a bývalá světová jednička.

Odhadovaný počet soutěžících během víkendu je 300 hráčů. V tuto chvíli je potvrzena účast třinácti zemí včetně Íránu, Finska a USA.

Součástí bohatého třídenního fotbálkového programu jsou doprovodné sporty: tenis, ping pong a Free croquet. Tradici pálení čarodějnic ctíme!

Více informací o našem sportu se můžete dozvědět na stránkách www.foosball.cz či Facebooku  www.facebook.com/CeskaFoosballovaOrganizace/

Další odkazy:

International table soccer federation: http://www.table-soccer.org/

Sportovní a společenské centrum Výletná: https://www.facebook.com/vyletna/

 

Za ČFO,

Josef Souček

předseda spolku

+420 608 666 217, josef.soucek@foosball.cz

 

Finále Mistrovství republiky 2016

Finále XVIII. M ČR 12.3.2016 foto: Tomáš Klobušník

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.