ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > Generálka na XVIII. ročník M ČR vyšla Skunkům a Krůtám na výbornou!

Generálka na XVIII. ročník M ČR vyšla Skunkům a Krůtám na výbornou!

20.1.16 | Jakub Čmiko Přečteno: 1060×

První velký turnaj v roce 2016, který byl zároveň poslední velkou konfrontací republikové špičky před březnovým XVIII. ročníkem M ČR se odehrál v pražském hotelu Ilf, kde na milovníky rychlých tyčí čekalo 12 dobře namazaných a seřízených strojů.


Pátečního tréninku s reprezentanty využilo bezmála třicet hráčů.

Stejně jako na nedávném P4P turnaji čekal na hráče v hotelu Ilf kvalitní servis, usměvavá a vždy ochotná obsluha a v neposlední řadě příznivé ceny za dobré jídlo a chotěbořské pivo.

K dopolední disciplíně dvojic, kterou tentokrát hrálo 31 párů, se během dne připojil nezvykle vysoký počet juniorů, standardní počet žen, rekordní počet nováčků a pár opozdilců na jedničky, co buď nechtěli ráno vstávat, nebo jim na poslední chvíli odřekl spoluhráč. Suma sumárum kolem páté odpolední to v hracím sále na kobercích hučelo jako v úle.

Po delší době si „fastovou“ kvalifikaci zahráli s ostatními i ti nejvýše nasazení. Díky tomu, že nejlepší hráči v kvalifikaci měli možnost postoupit rovnou do druhého kola vyřazovací části (postupovalo 24dvojic) a startovní pole bylo neuvěřitelně kvalitní, o nějakém vypouštění zápasů a taktizování v kvalifikaci, jak se bohužel občas děje na mezinárodním poli, nemohla být ani řeč.

Pátým místem se blýskla mladičká a stále se lepšící dvojice Lukáš Hladík a Dominik Krhut. Tito dva hráči jsou jasným důkazem toho, že tvrdým tréninkem, hraním s lepšími hráči a pravidelnou návštěvou turnajů, se lze během pár let probojovat do špičky a směle se měřit s nejlepšími. Těsně pod pódiem skončila naopak velezkušená dvojice Josef Eger a Vojtěch Nykodym, když v pikantním souboji podlehli svým tradičním spoluhráčům Martinu Doušovi (letitý spoluhráč J. Egera) a Přemyslu Dvořákovi (spoluhráč V. Nykodyma z ligového družstva Wikings).

Ve finále se tentokrát představilo hned trio hráčů prvoligových Skunků. Proti dvojici Alexandr Velart, Nikolas Fisher nastoupil Michal Poda s Ladislavem Křepelou. Pohledný boj, kde si hráči pravidelně měnili pozice a kde si milovníci stahovačky přišli na své, nakonec dopadl lépe pro duo Skunků. Dle slov Michala Pody rozhodla o výhře týmových parťáků famózní pětka Saši Velarta, přes kterou se stěží dostával i velikán tohoto sportu Ladislav Křepela.  Blahopřejeme.

Mezi 45 jedničkáři dominoval Martin Douša, jenž ve finále poměrně překvapivě narazil na Josefa Egera. Ne, že by Pepa jedničky hrát neuměl, ale přeci jen tak výrazný úspěch se od něj nečekal. Dobrou jedničkovou formu potvrdil i Jozef Kuchta, jemuž patřilo třetí místo.

Mezi ženami se opět žádné překvapení nedělo a obě dvě ženské disciplíny ovládla Šárka Holomoucká ve dvojicích hrající s Ivou Frančíkovou.

O perfektní účast juniorů se postarali hráči z nízkoprahových klubů, kteří začali brát fotbálek opravdu vážně. Double získal Pavel Chaly a je jen dobře, že nedostižnému Vojtovi Holubovi dorůstá kvalitní konkurence.

Turnaj nováčků přilákal rekordní počet 17-ti dvojic a nutno říci, že o žádné nazdárky ve většině případů nešlo.  Ve finále se z prvního triumfu na Českém poháru radovala dvojice George Matas a Petr Kosprd.

Kompletní výsledky z turnaje naleznete ZDE.

Žebříčky naleznete ZDE.

Fotky z turnaje naleznete ZDE.

Všem hráčům děkujeme za účast a se všemi a mnohými dalšími se těšíme na viděnou na XVIII. M ČR ve fotbálku, které se odehraje 11. až 13. 3. v restauraci hotelu Ilf. ITSF potvrdila, že tento turnaj bude klasifikován ve světovém žebříčku jako PRO TOUR, tudíž opět můžeme na domácím stole očekávat zajímavou mezinárodní účast.

Autor: Josef Souček