ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > Hvězdy P4P turnaje: Thomas Kroll a Iva Frančíková!

Hvězdy P4P turnaje: Thomas Kroll a Iva Frančíková!

11.11.15 | Josef Souček Přečteno: 1527×

Počátkem listopadu pořádala ČFO v pražském hotelu Ilf historicky první turnaj P4P na území České republiky.

Hotel Ilf, který hostil fotbálkovou akci vůbec poprvé, se nachází v bezprostřední blízkosti metra Budějovická. Zázemí hotelu, vždy ochotný personál a perfektní služby poskytly hráčům i organizátorům veškerý komfort, potřebný k pořádání podobného turnaje.

Na turnaj bylo třeba přivézt z Německa 15 turnajových stolů Ullrich sport. Tyto stoly patří mezi to nejlepší, co německá foos produkce nabízí a jsou mezi hráči oblíbené po celé Evropě, o čemž svědčí masivní návštěvnosti P4P turnajů, které zdatně konkurují i největším turnajům ITSF. Podobnost s dalším německým stolem Leonhartem je velká a tak neměla česká špička s adaptabilitou na Ullrich sport sebemenší problém.

Páteční program začal rozehřívací válkou gólmanů a pokračoval DYP turnajem.  Sobotních dvojic se zúčastnila necelá padesátka dvojic z Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska a samozřejmě České republiky.  Drobným zklamáním pro organizátory byla, až na čestné výjimky, absence hráčů širší pražské špičky z nižších lig. Přeci jen top evropští hráči jakými jsou Oke Harms, Thomas Kroll, Minyoung Bai, Ingo Aufderheide, David Detre a mnozí další nejezdí do Prahy každý den a pokud chce hráč zažít fotbálkový progres, vycestovat někdy za fotbálkem do světa a něco tam uhrát, neměl by na mezinárodním turnaji pořádaném v domácím prostředí chybět.

Z českých hráčů se nejlépe dařilo reprezentační dvojici Jan Kovařík – Aleš Brabenec, kteří skončili těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Pátá příčka patřila druhé nejlepší české dvojici Nikolasi Fisherovi a Michalu Podovi. Z vítězství v open doubles se radovala maďarská dvojice András Polacsek  a Gábor Rozsos.

České barvy v hlavních disciplínách ale na stupních vítězů nechyběly a to zásluhou Ivy Frančíkové. Ta si k překvapení organizátorů a možná i svému odnesla první místo z ženských jedniček a poté druhý den triumfovala s Šárkou Holomouckou i v ženských dvojicích.  Její vítězství jsou cenná i proto, že na turnaj dorazila mnohonásobná mistryně světa, rakouská hráčka Verena Roher. Opravdu snový víkend a super úspěch pro reprezentační stálici Ivu, která se pomalými krůčky přibližuje do absolutní světové elity ženského foosballu. Gratulujeme!

Nedělních jedniček se zúčastnilo 53 hráčů. České barvy hájilo rovných třicet playerů.  Při nedělní neúčasti Ladislava Křepely se asi největší naděje na výraznější úspěch vkládali do Martina Douši. Ten společně s Janem Buriancem obsadil shodně sedmou příčku, což byl nejlepší výsledek českého hráče. Finále obstarala německá dvojice Patrick Lopez Fernadez a Thomas Kroll. Druhý jmenovaný zvítězil a díky třetímu místu ve dvojicích, které vybojoval s Christianem Heberem, se stal nejúspěšnějším hráčem fotbálkového víkendu.

Všem hráčům děkujeme za účast, hotelu Ilf za perfektní servis a P4P za zapůjčení stolů.  Absolutorium patří Janu Bazikovi, který celou akci řídil a bezchybně koordinoval.

Kompletní výsledky z turnaje naleznete zde.

Veškerou fotodokumentaci zde.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.