ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > Český pohár přepisoval historii

Český pohár přepisoval historii

22.1.15 | Josef Souček Přečteno: 1291×

Prvním celorepublikový turnaj v roce 2015 zdobila hojná účast. V hlavní disciplíně dvojic hrálo celkem 38 párů. Zahanbit se nenechaly ani ženy, kterých se do jedniček přihlásilo hned dvacet.

Hojná účast a mnoho turnajů na deseti stolech mělo za následek, že se turnaj protáhl do časných ranních hodin. Dalším významným faktorem, který mohl za pozdní konec, byla Šárka Holomoucká, která společně s Andreou Maratovou přepisovala více než patnáctiletou historii Českého poháru.

Jejich galapředstavení v open doubles totiž skončilo až ve finále, kde těsně podlehly dvojici Martin Douša a Josef Eger. Staly se tak vůbec první ženskou dvojicí, která skončila na Českém poháru na stupních vítězů.  Ale i vítězové, mistři republiky, vicemistři světa Martin Douša, Josef Eger se postarali o historický zápis. Ač to může znít neuvěřitelně, ještě nikdy se této elitní české dvojici, která už zaznamenala nejeden úspěch na světových turnajích a patří vždy k horkým favoritům na vítězství, nepodařilo zvítězit na Českém poháru.

Svoji formu oba útočníci z finále dvojic prokázali i v jedničkách. Martin Douša vyzrál ve finále na Ladislava Křepelu. Z ženského double se radovala i jeho týmová a reprezentační kolegyně Šárka Holomoucká.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem za účast.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.