ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > První Český pohár v roce 2014 - report

První Český pohár v roce 2014 - report

22.1.14 | Josef Souček Přečteno: 2049×

Druhý díl Českého poháru byl poslední celostátní přípravou před blížícím se XVI. ročníkem Mistrovství republiky, které se po delší době odehraje v nově zrekonstruovaných prostorách Klubu C na Suchdole.  Možná za to mohly holé svahy na našich horách, novoroční předsevzetí být lepším hráčem/hráčkou či kvalitní propagace, každopádně se po dlouhé době na Českém poháru objevila padesátka dvojic v hlavní soutěži. Vítězství a prémii bezmála 5 000,- Kč si odnesla zkušená reprezentační dvojice Křepela – Mádle, když ve finále porazili 3:1 dvojici Štěpán – Le. Ti se společně se čtvrtým Liborem Kodlem a Josefem Bajerem postarali také o největší překvapení turnaje.

V jedničkách své kvality opět ukázal Jonáš Pištík. Ze šedesátky singlistů byl tím nejlepším a opakovaně potvrdil, že by si reprezentační pozvánku na nějaký velký mezinárodní turnaj zasloužil. V nabitém turnaji druhé místo obsadil Jan Zavoral a třetí byl Martin Douša.

O tom, že každá série jednou končí, se tentokrát v ženských dvojicích přesvědčila Šárka Holomoucká s Andreou Maratovou. Suverénní vládkyně českého ženského foosballu by musely asi hodně zapátrat v paměti, kdy se jim nepodařilo být na Českém poháru na bedně.  Z vítězství se radovaly Iva Frančíková s polskou kometou Patricií Mroczkowskou, když ve finále zdolaly bojovnice Petru Vojtěchovou a Veroniku Davidovou. Třetí místo patřilo Monice Kudrnové a Pavlíně Lávičkové, když se spolu daly dohromady minutu před zahájením turnaje.

V jedničkách Šárka žádné překvapení nepřipustila a v konkurenci 14-ti sličných slečen. dívek a žen zvítězila. Na stupně vítězů jí doprovodily usměvavé maminky Silva Vávrová a Pavlína Lávičková.

Kompletní výsledky z nabitého sobotního programu naleznete zde.

Všem hráčům děkujeme za účast a pevně věříme, že nás na březnovém svátku stolního fotbalu v ČR bude ještě více.  Bude to stát za to!