Report z XV. M ČR

16.4.13 | Josef Souček Přečteno: 2091×

Pátek

Týden po Velikonocích se v pražském Bull dog´su uskutečnilo na dvacítce stolů Rosengart  XV. M ČR ve stolním fotbálku. Samotnému turnaji předcházela kompletní generálka dvaceti stolů, která se mimo jiné projevila tím, že za celý víkend se nezlomil jediný panáček.

České mistrovství již bohužel nepatří do turnajové listiny ITSF, což mělo za následek absenci maďarských a polských hráčů.  Nicméně slovenští a rakouští hráči si tento turnaj ujít nenechali. Páteční technické disciplíny byly velmi solidně obsazené a tak bylo jasné, že sobota s pěti turnaji na programu bude hodně výživná.

Organizátory potkala nepříjemnost v podobě stávky turnajového počítače v den turnaje a tak první soutěž musela být organizována na papíře. Naštěstí se vše podařilo brzy vyřešit a další problémy během víkendu nenastaly.  Páteční penalty si podmanil Martin Douša, Válku brankářů Petr Plasgura a nejlepší 2ball zahrál Ladislav Křepela s Josefem Egerem.

Sobota

Na hlavní turnaj dvojic se přihlásilo celkem šedesát dvojic a při absenci trojnásobných maďarských mistrů ČR Detre – Tálai byli největšími favority úřadující čeští vicemistři světa Martin Douša a Josef Eger, kterým tento společný titul ve sbírce zatím chyběl.  Od prvních kol pavouka tuto roli potvrzovali a na straně vítězů čekali, kdo si s nimi zahraje finále.  Finále levé strany bylo česko – slovenským soubojem Matěj Volek – Zdeněk Bartoška vs.  Dinh- Dang Luan – Denis Liček. Ten vyzněl lépe pro mladou slovenskou dvojici.

Finále mělo být dle odborníků jasnou záležitostí české dvojice, leč nestalo se a snakeový souboj mezi Doušou a Ličekem se protáhl do druhého zápasu. Oba forwardi celkem neomylně cílili na protivníkovu bránu a tak vzájemný souboj dospěl až do pátého legu, kde konečně česká dvojice své protivníky udolala a mohla slavit titul.  Pro Martina Doušu první ve dvojicích pro Josefa Egera druhý po dlouhých deseti letech, kdy triumfoval s Janem Čuříkem.

Poražený junior Denis Liček je sice velmi kvalitním playerem a momentálně i juniorským mistrem ČR v jedničkách, ale slušné vychování, úcta ke starším a respekt k soupeři mu zcela chybí, což bylo znát i při vyhlašování, kdy při zaznění jeho jména místo potlesku zaznělo hrobové ticho.

Mezitím se naplno rozjel netrpělivě očekávaný turnaj legend. Do něj se mohli přihlásit hráči, kteří hráli turnaje či ligu ČFO před více jak deseti lety. Některým hráčům (Kodl, Kušnír) tento turnaj utekl doslova o pár měsíců, nicméně se u rychlých tyčí sešla po dlouhé době hodně zajímavá sestava. Z Blanska na tento turnaj dorazila legendární dvojice Martin Krejčí – Michal Peterka, po dvanácti letech se na republikové scéně ukázal Petr Sič, nechyběly ani průkopnice ženského fotbálku Martina Schnáblová, Marta Soukupová, Maruška  Křivdová a ze Slovenska přijel i Paľo Šamaj (bohužel bez Rohlíka).

Celkem 27 dvojic hrálo s bílými balónky dle starých pravidel a snake byl zakázán. Více než o hru šlo tady především o zábavu, kterou Pavel Grůša svým nevhodným chováním otrávil dávnému spoluhráči z týmu Martinu Krejčímu natolik, že se po prohraném zápase ihned vzdálil směrem k domovu. Turnaj nakonec ovládla legendární dvojice Big Heads – Křepela – Mlejnek, když ve finále přemohla Nicotu (Čuřík – Eger).  Pro ty, kteří se turnaje nemohli zúčastnit, máme dobrou zprávu, za rok se sejdeme znovu!

V sobotních ženských jedničkách se představila i rakouská hvězda Verena Roher, a i když se naše jednička Šárka Holomoucká ve finále snažila, ženský titul putuje do Rakouska. Z mateřské dovolené si pro třetí místo odskočila Silvie Vávrová.  Šárka si spravila chuť společně s Andreou Maratovou, když dokázaly zvítězit v nedělních ženských dvojicích a to navzdory tomu, že se Šárka v útoku trápila a finálový zápas se nevyvíjel dle jejich předpokladů. Když nebyla schopna dát branku, před rozehrávkou avizovala své spoluhráčce a přihlížejícím, že přihraje Andree dozadu a ta poté nekompromisně z obrany zavěsila. Tato podařená akce českou elitní dvojici nakopla a finálové snažení vyšperkovala mistrovským titulem. Šárce se tak poprvé v její bohaté a úspěšné kariéře podařilo porazit Verenu!

Neděle

Po náročné sobotě, která u baru pokračovala do časných ranních hodin, se na jedničky dostavilo padesát jedničkářů. Mezi nimi i svěží Radim Obert, který v sobotu svému fotbalovému týmu Union Strašnice vychytal cennou výhru proti hvězdným Dolním Chabrům v čele s Ladislavem Vízkem, Láďou Šmicerem, Ivanem Haškem či bratrem Tomáše Rosického Jiřím.  Proti Kovkovi přidal k výtečnému výkonu v bráně i góly a jednoho z favoritů na titul, poslal vlevo, což byl úděl mnoha dalších elitních hráčů v prvních dvou kolech pavouka.

Životního úspěchu dosáhl na turnaji Jan Burianec - jediný vyslanec královéhradeckého foosballu na turnaji. Nejméně rok se pohybuje na čelních příčkách Českého poháru, ale až tentokrát to zacinkalo bronzem.  Finálový zápas mezi Petrem Plasgurou a Tomášem Džurdženíkem by asi nikdo při pohledu na startovní listinu netipoval, ale stalo se. Petr šel zprava, ale Tomáš ukázal v čem je jeho největší přednost a tou je bojovnost za každých okolností.

První zápas Tomáš vyhrál a tak po krátké pauze nesmírně zajímavé finále pokračovalo.  K překvapení všech byl Tomáš bezchybný v prohozech na útočnou trojku a Petr exceloval především zezadu svým smrtícím pin shotem (ne náhodou vyhrál v pátek Válku brankářů), který ho podržel v kritických momentech tohoto finále.  Férová bitva se protáhla až do pátého legu, kde Tomášovi párkrát nevyšel prohoz.  Petr z nabízených šancí nekompromisně skóroval a nakonec se mohl radovat se svými svěřenci z mistrovského titulu. Pro Tomáše je druhé místo také super úspěchem a může ho těšit, že svoji kůži ve finále neprodal vůbec lacino.

Juniorský titul ve dvojicích se stal kořistí moravské dvojice Adam Placr -  Dominik Krhut, když ve finále přehráli Kristýnu Luskovou s juniorskou kategorií loučícím se Lubomírem Pavelkou.

Celý turnaj byl zakončen nedělní soutěží smíšených dvojic, kde si zahrálo celkem dvacet párů. Ti největší držáci měli možnost v devět večer sledovat finále, ve kterém se představila Petra Klímová po boku Tomáše Kreislera a Andrea Maratová s Martinem Doušou. Druzí jmenovaní potvrdili své tituly z hlavních disciplín a přidali do své bohaté sbírky další úspěch.

Všem hráčům děkujeme za účast na vydařeném mistrovství a těšíme se na viděnou v Paláci Akropolis, kde se 22. června uskuteční finále Českého poháru. Zde si hráči fotbálku mohou mmj. zahrát a změřit své hokejové schopnosti s profi hráči Stiga hokeje.

Komentáře

+/- report Stránský Vítězslav 17.4.13 v 21:02

Paráda Josko! Ať žije tradice turnaje legend!

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.