ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Reportáže > Český pohár II. - Vicemistři světa doma narazili.

Český pohár II. - Vicemistři světa doma narazili.

5.2.13 | Josef Souček Přečteno: 2424×

Koncem ledna se hrál v Praze první republikový turnaj v roce 2013 a zároveň poslední velký turnaj na Rosengartech před blížícím se XV. mistrovstvím ČR.

Dvojice

Do startovní listiny soutěže dvojic se zapsalo 31 dvojic. Jelikož se hrálo systémem F.A.S.T. kvarteto nejvýše nasazených hrálo skupinu šampiónů a ostatní museli o zbývajících 20 míst v jednostranném pavouku bojovat v šesti zápasech. K postupu nakonec stačily i dvě výhry s kladným skóre (Štefl, Štork), ale teprve tři výhry dávaly jistotu účasti.

Jak již titulek článku napovídá, úřadujícím vicemistrům světa Martin Douša - Josef Eger tentokrát pšenka na turnaji nekvetla. Ve skupině šampiónů skončili poslední. První kolo v pavouku měli volno a pak je čekala reprezentační dvojice Petr Plasgura s Romanem Kopřivou. Prohra 1:3 a vicemistři světa se bez jediné výhry rozloučili s turnajem a litovali, že se turnaj nehraje v oboustranném pavouku.

Petr Plasgura s Romanem Kopřivou obsadili nakonec vynikající druhé místo, když nestačili pouze na velesehranou dvojici Tomáš Kreisler - Jan Kovařík. Třetí místo obsadil další hráč Batyskafu Michal Stehlík společně s Ladislavem Křepelou.

Největším překvapením bylo čtvrté místo Miroslava Šianského a Davida Štěpána. Až se vráti Jan Le z Nového Zélandu, bude si asi muset hledat nového obránce...

Jedničky

Do jedniček se přihlásila necelá padesátka hráčů. V oboustranném pavouku se hrálo přísným systémem na dva do šest vpravo a na jeden do osmi vlevo. Když se podíváte na výsledkovou listinu, žádné velké překvapení se na bedně nezrodilo. Svatá trojice Křepela, Douša, Kovařík se seřadila v tomto pořadí. Čtvrtým místem se blýskl zástupce vychodočeského foosballu Jan Burianec a pátým místem se vrátil po čtyřech letech do okruhu Českého poháru Petr Vašek, který ukončil svoji hudební stáž ve Švýcarsku.

Junioři

Juniorská kategorie díky práci trénérů v nizkoprahových klubech má vzestupnou kvalitu i kvantitu, což potvrdilo i 14 hráčů v jedničkách. Turnaj opanoval spasitel české repre v Nantes Lubomír Pavelka, který se pomalu s touto kategorií loučí a uvolní místo mladším borcům. Jeho přechod mezi dospělé zjevně nebude nikterak složitý, neboť už nyní patří do širší české špičky a není u něj jediný důvod, proč nebýt v budoucnu ten nejlepší. Druhé místo obsadila Kristýna Lusková, která poté opanovala s Lukášem Hladíkem juniorský turnaj dvojic. Druzí ve dvojicích skončili Roman Lustyk a Filip Hervert. Třetí místo v jedničkách si připsala Veronika Turecká, které si zopakovala i ve dvojicích se sestrou Andreou.

Ti co tentokrát neuspěli, smutnit nemusí. Jde o to se poučit z proher, trénovat a bojovat za každých okolností. Příležitostí, se dostat na bednu a vyhrát placku, bude v sezoně ještě dost. Ta nejbližší na XV. M ČR počátkem dubna.

 

Ženy

Kvalitní účast zaznamenala i ženská část turnaje. 14 potažmo 8 ženských dvojic není špatných a leckerý světový turnaj ITSF by mohl tiše závidět. O prvotřídní překvapení se postarala juniorská reprezentantka Kristýna Lusková, která v prvním kole porazila Šárku Holomouckou! Šárka i přes trnitou cestu vlevo dokázala zvítězit, když ve finále dvakrát porazila Hanku Sakalovou. Třetí příčka patří Ivě Frančíkové, která po boku Šárky Holomoucké vyhrála turnaj dvojic. Šárka Holomoucká i přes úvodní klopýtnutí opět potvrdila svoji neotřesitelnou nadvládu a doufáme, že jí opět bude chtít dokazovat i na poli mezinárodním

Při absenci čerstvých matek (Lávičková, Vávrová) se strhl boj o druhé místo. To nakonec obsadily slečny Jana Jelínková, Lenka Kasáčková, které spolu na tak významném turnaji hrály vůbec poprvé. Třetí příčku pak obsadila tradiční dvojice Kateřina Zimová s pejskařkou Karolínou Hájkovou.

 

Doprovodné soutěže

Kromě šesti hlavních soutěžích byl na pořadu hracího dne i 2ball a amatérské dvojice. V amatérech si nejlépe vedl Ondřej Brych s Filipem Nikodémem a v 2ballu Tomáš Kreisler s Josefem Egerem.

 

Kompletní výsledky z turnaje naleznete zde.

 

Všem hráčům děkujeme za účast a všechny zveme již na XV. M ČR, které proběhne 5. a 6. dubna v Praze.

V programu tohoto svátku foosballu nebude tentokrát chybět ani turnaj legend pro hráče, kteří začali hrát na turnajích ČFO před deseti a více lety. (Těšíme se na vás, kluci nejen ostravský...)


Komentáře

+/- Turnaj legend Stránský Vítězslav 5.2.13 v 20:59

Vlasec v Praze? Tak to si nenechám ujít :) Paradni report Josko! Mimochodem, bylo by zajimavy hodit sem seznam lidi, ktery se po 10 a více letech hraní objevují občas na turnajích a je reálné, že by mohli dorazit na tenhle legendární turnaj a oživit tak MČR celkově.

+/- Hustý Kreisler Tomáš 5.2.13 v 21:12

O nápadu na turnaj se "starými pardály" slyším poprvé... SUPER !!!

Jinak report z ČP 2 je i zde: www.malesporty.cz/246/

+/- :) Horečný Jakub 6.2.13 v 11:08

takoví semi-senioři :)))))

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.