ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Novinky > 7th Czech open 2012 - report

7th Czech open 2012 - report

20.11.12 | Josef Souček Přečteno: 2563×

V půlce listopadu se odehrál v pražském Bull dog´su  sedmý ročník Czech open. Jelikož turnaj nebyl letos zařazen do termínové listiny ITSF, byla účast zahraničních hráčů nulová.  Na turnaj kategorie A dorazilo celkem 34 dvojic, což koresponduje s loňskými čísly a účastí na Českých pohárech. Ze špičky tentokrát chyběl Aleš Brabenec. Jeho tradiční parťák Jan Kovařík si k sobě vybral Ladislava Křepelu a rázem byl jasný kandidát na prvenství.  Ač chybělo několik dalších zvučných jmen českého foosballu například:  Milan Reljič, Petr Pražák, Miroslav Mlejnek či Vojtěch Nykodym, o kvalitní hráče nouze nebyla. Kovařík s Křepelou si s rolí favorita poradili a v turnaji hraném v oboustranném pavouku zvítězili. Doslova šokem bylo však druhé místo Tomáše Džurdženíka a Jana Zavorala, kteří ve finále levé strany přemohli reprezentační dvojici Douša – Eger.

Je zvláštní, že Jan Zavoral rozkvetl po mnoha letech zrovna vedle Tomáše Džurdženíka a ještě na pozici obránce. Jeho obávaná stahovačka, kterou kdysi strašil celý svět, se evidentně opět probouzí a pokud bude mít vedle sebe takového hecíře a bojovníka, jakým Tomáš Džurdženík bezpochyby je, můžeme se těšit na velké věci od tohoto nevyzpytatelného playera.

Výstavní formu a úžasný tah na branku předvedl Tomáš Džurdženík i po boku čerstvé maminky Pavlíny Lávičkové, když společně vybojovali vítězství v kategorii mixů. Škoda jen, že se neúčastnil a své umění nepředvedl i v nedělních jedničkách. Nicméně je faktem, že tento hráč zraje jako víno a pokud by chtěl reprezentovat, byl by jistě pro reprezentační tým přínosem.

Premiéru na Českém poháru měla juniorka Kateřina Koubová, která se před zápisem do svého prvního velkého turnaje klepala jako před maturitou, ale jakmile byl míček na hrací ploše, vše z ní spadlo. Během víkendu si připsala několik cenných skalpů a skvělých umístění.

Mezi ženami opět kralovala Šárka Holomoucká a to jak v jedničkách, tak ve dvojicích s Andreou Maratovou a potvrdila, že je stále naší nejlepší hráčkou.

Nedělní turnaj jednotlivců zlákal 43 hráčů, a jelikož se nedělního turnaje neúčastnila vítězná dvojice, byl hlavním kandidátem na titul Martin Douša. I on předpoklady potvrdil.  Spolu s ním vystoupal na pódium Nikolas Todorov a Petr Pospěch.

Všem hráčům děkujeme za účast, vítězům blahopřejme, reprezentantům přejeme hodně úspěchů na finále mistrovství světa v Nantes a se všemi se těšíme v roce 2013 na dalším dílu Českého poháru.

Kompletní výsledky z turnaje naleznete zde.

Fotky z turnaje naleznete zde.

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.