ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Reportáže > Report z ČP V. v Rožnově pod Radhoštěm

Report z ČP V. v Rožnově pod Radhoštěm

18.6.09 | Josef Souček Přečteno: 4567×

Závěrečný pátý díl Českého poháru hostil Společenský dům v Rožnově pod Radhoštěm a ti, kdo zde nebyli, mohou litovat, jelikož se jednalo po všech stránkách o podařený Český pohár a těžko hledat nějaká negativa.

Turnaj zkvalitnilo i kvarteto Maďarů ve složení: D. Detre, R. Nyitrai, G. Kiss a S. Hajdů. Posledně jmenovaný byl na rozdíl od svých kamarádů na českém turnaji poprvé a české hráče zaujal především střelbou ze zadních pozic. V sobotním turnaji dvojic se představilo 41 párů a z prvního vítězství v letošní sezóně se radovala dvojice M. Mlejnek – V. Nykodym, když ve dvou finálových zápasech přehráli slovenskou dvojici Kováčik – Klobušník jednoznačně 6:2 na legy. Díky vítězství a vyrovnaným výkonům během celého roku („nejhorší“ výsledek 5. místo na ČP v Libčanech) se mohli radovat i z prvních dvou míst v konečném žebříčku dvojic.

V soutěži juniorských jedniček se představilo rekordních 15 hráčů z Moravy. Nejmladším hráčem byl teprve jedenáctiletý Patrik Lušovjan. Z vítězství se radoval ten nejostřílenější a tím je momentálně David Plasgura, který společně s Kristýnou Krčmářovou vybojoval i první místo v nedělních juniorských dvojicích.

Ceněný double se podařilo uhrát i Petře Klímové, která při neúčasti Š. Holomoucké, A. Maratové a P. Bartošové hrála dvojice se Silvou Vávrovou a v  nedělním moravském jedničkovém finále si poradila  se Simonou Horňáčkovou. Silva Vávrová se díky neúčasti tradičních sokyň ocitla po vítězství na prvním místě konečného bodování ženských dvojic. První místo v ženském žebříčku jednotlivkyň si s předstihem zajistila Šárka Holomoucká.     

Jak to chodí v nočním Rožnově se šla po sobotním turnaji přesvědčit valná většina hráčů. V Rožnově to večer opravdu žije a tak někteří nenašli morál na to, aby se postavili v neděli ráno k rychlým tyčím a bojovali v jedničkách. Celkem se do turnaje přihlásilo 55 hráčů. Turnaj se příliš nevyvedl Martinu Doušovi, který skončil třináctý a ztratil tak naději na celkové prvenství. Takhle se musel spokojit se třetím místem, o které se dělí s Janem Zavoralem. Svoji extratřídu opět potvrdil Pavoľ Kováčik, když v nelehkém finále porazil  Sándora Hajdů a stal se tak nejúspěšnějším hráčem víkendu a vítězem jedničkového žebříčku. Třetí pak skončil Aleš Brabenec, jemuž první místo  v konečném žebříčku  jednotlivců uteklo o pouhých 9 bodů, což trefně okomentoval slovy „jedno béčko“.   

Kompletní výsledky z turnaje naleznete zde

Republikový kolotoč Českého poháru dopsal v Rožnově svoji poslední kapitolu. Všem hráčům děkujeme  a věříme, že nám zachováte přízeň i v následujícím ročníku.  

Komentáře

+/- roznov Pospěch Petr 9.6.09 v 16:56

my vsichni se na vas moc tesime:)))

+/- Rožnov Brabenec Aleš 9.6.09 v 20:59

Já se těším na tebe, Petře :)

+/- ))) Pospěch Petr 10.6.09 v 11:43

tak jak to vidim alesi,,,rohlik u me spat asi nebude:)))))))))

+/- rožnov Winkowski Pawel 11.6.09 v 12:50

2ball pičo:)

+/- Hoši děkujem ... Kreisler Tomáš 15.6.09 v 23:34

Děkuji všem, kteří se na tomto turnaji podíleli!!! Super místo, dobré stoly, organizačně to odsýpalo… a to počasí, atmosféra, no prostě všechno …kdo nebyl, ať lituje!!!

+/- roznov Pospěch Petr 16.6.09 v 13:09

kluci a devcata,,,ja nemuzu ani mluvit:)))mam total vyrvane hlasivky:)))

+/- to all Čmiko Jakub 17.6.09 v 19:46

diky vsem co dorazili. ja osobne to radim na 1. misto v letosni sezone co se tyce ceskeho poharu. vlastne si moc ted nevzpominam, kde to bylo lepsi:)

+/- foto Pražák Petr 19.6.09 v 01:34

Ta fotka juniorů je supr... doufám, že jednou někoho z nich uvidíme na bedně i na ČP v open disciplínách .)

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.