ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Reportáže > Report z Českého poháru IV.

Report z Českého poháru IV.

12.5.09 | Josef Souček Přečteno: 4058×

Hráčem víkendu se stal Aleš Brabenec

Během uplynulého víkendu se konal historicky první Český pohár ve východočeském kraji. Hostila ho malebná vesnička Libčany poblíž Hradce Králové, konkrétně pak hostinec U Bohouše. Účast 37 dvojic v sobotním hlavním turnaji byla sice o něco menší, než se všeobecně očekávalo, ale ze špičky nechyběl nikdo.

Poprvé se vítězství na Českém poháru dočkala dvojice P. Pražák – A. Brabenec, která tak konečně protrhla „smůlu“ v podobě druhých, třetích a čtvrtých míst. Doposud nejlepší umístění na okruhu Českého poháru si vybojovali i druzí A. Pernica s L. Horkým. Bronz patřil P. Kováčikovi a P. Pospěchovi, pro něhož je třetí místo taktéž nejcennějším fotbálkovým umístěním na republikové úrovni. Úspěch pak oslavil jako každý správný Valach slivovicí a zpěvem.

Pro český foosball je jen dobře, že tradičním jménům: Mlejnek, Nykodym, Reljič, Křepela  a dalším dorostla zdatná konkurence a také se po letech poctivého tréninku  a zodpovědného přístupu dočkala úspěchů.  

V nedělním turnaji jednotlivců, který hrálo 36 hráčů, triumfoval Pavoľ Kováčik. Druhým místem si Aleš Brabenec vybojoval titul hráče víkendu, udržel před Kováčikem průběžné první místo v republikovém žebříčku jednotlivců a posunul se na první místo i v prestižním žebříčku Super CZ. Na ortodoxního obránce to není vůbec špatné, co říkáte?

Třetí místo stejně jako na XI. MČR patřilo Martinu Doušovi, jenž si  udržel reálnou šanci bojovat na posledním Českém poháru v Rožnově pod Radhoštěm o celkové prvenství.    

Hráčkou víkendu se stala Šárka Holomoucká, která vyhrála s Andreou Maratovou kvalitně obsazené dvojice a v neděli i jedničky, když opět svedla tři tradiční hodinové bitvy s Pavlínou Bartošovou.

 V žebříčku ženských jedniček je již o prvních dvou místech jasno, ale v ženských dvojicích je to stále otevřené. Zatím drží  o prsa  první místo Andrea Maratová.  

Závěrem bych rád poděkoval jménem všech zúčastněných hráčů celé rodině pana Veselky za to, jak o nás bylo po celý víkend báječně postaráno. 

Kompletní výsledky z turnaje naleznete zde.

Komentáře

+/- jo jo.. :-) Rais Lukáš 13.5.09 v 13:21

Andy vede "o prsa" njn, má je větší asi.. fakt vtipnej článek, jakože v dobrém

+/- dekji Pospěch Petr 15.5.09 v 02:48

ja slivku nepil,.,,nepil sem vubec
a kovimu dekuji za krásné paroží na fotce

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.