Mistrovství Moravy

4.2.09 | Josef Souček Přečteno: 3436×

První setkání republikové elity v kalendářním roce 2009 přivítalo poprvé v historii Brno.

Do chladného sálu divadelního klubu Svatoboj na přelomu ledna a února zavítali na Mistrovství Moravy i top hráči z Maďarska a Slovenska. Zejména v nedělních jedničkách výrazně promluvili do konečného pořadí. O obrovské vyrovnanosti hráčů současnosti hovoří fakt, že valná většina prestižních víkendových duelů končila nejmenším možným rozdílem, tj. o branku. 

Na základě rozhodnutí nově zvolené Rady ČFO se premiérově na turnajích ČFO kategorizovala výše startovného do hlavních disciplín, což s výjimkou dvojic, kde jsou výhry pevně dané, přineslo zvýšení výher pro nejlepší a finančně ulevilo zcela novým hráčům.

V sobotních kvalitně obsazených dvojicích triumfoval poprvé v kariéře na turnaji kategorie A Petr Plasgura s Janem Kovaříkem, když ve finále přehráli velezkušenou dvojici Mlejnek-Nykodym. Ti se do absolutního finále dostali přes Kováčika se Šamajem, pro které je tato dvojice již čtyři roky noční můrou a pokud chtějí vyhrát turnaj, nesmí narazit na tento pražský pár.

V ženských dvojicích startovalo celkem 11 párů, což je v porovnání se světovými ženskými turnaji nadstandardní účast. Titul mistryň Moravy získala Silvie Vávrová a Gabriela Mertová. Překvapením bylo až páté místo repre dvojice Holomoucká – Silná.

Třetí hlavní disciplínou sobotního programu byly juniorské jedničky v nichž triumfoval David Plasgura, bratranec Petra Plasgury.

Nedělní turnaj jednotlivců byl ochuzen o účast Pavoľa Kováčika, Miroslava Mlejnka, Vojtěcha Nykodyma či Romana Zuby, kteří zamířili po sobotě k domovům, ale i tak byla konkurence kvalitní a žádní nazdárci se dále než do druhého, třetího kola nedostali. Nejlepší z českých hráčů v turnaji byl Petr Plasgura na třetím místě. V součtu se sobotním prvenstvím se stal nejúspěšnějším hráčem víkendu a momentálně mu patří již druhé místo v žebříčku Super CZ. Poctivý trénink, kvalitní příprava do Nantes a získané mezinárodní zkušenosti se Petru Plasgurovi nyní daří zúročit i na české foosballové scéně.

Druhou příčku obsadil Maďar Géza Kiss, jenž zopakoval  umístění z Czech Open, kde nestačil pouze na Jamala Allalou. Dvě druhá místa mu vynesly průběžné vedení v žebříčku Českého poháru jednotlivců.  Druhý triumf v singlech v rámci seriálu Českého poháru získal Slovák Tomáš Klobušník. Ve třetím kole sice podlehl Lukáši Hruškovi, ale poté se nadechl k famózní jízdě levou stranou a za celkové prvenství inkasoval 5200,- Kč.

V ženských jedničkách  kralovala Pavlína Bartošová a upevnila si tak druhé místo v Super CZ žen. Slabě obsazené juniorské dvojice vyhrála Hana Jadlovcová s Kamilem Kačerem.

Vítězům blahopřejeme, všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se na viděnou se všemi  - po fotbálku lačnými na svátku českého foosballu - XI. Mistrovství České republiky.  

Speciální dík patří Lukáši Sedláčkovi za kvalitní PR před turnajem a Josefu Bajerovi za projekci a natáčení celého hracího víkendu. 

Kompletní výsledky naleznete zde

Karolína Holá
Eger J.&Zuba R.Pernica A.&Horký L.
Klímová P&Slabyhoudek J.Drda R.&Horňáčková S.Němcová M.&Vičík J.
Kováčik P.&Šamaj P.Nykodym V.&Mlejnek M.Klobušník T.&Vrkoč D.
Lávička M.&Volek M.Křepela L.&Reljič M.Jaly&Vovo
Kiss G.&Beh T.Hanka Jadlovcová
juniorky z FSSKBubenHanka vs. Jaffa
Vávrová S. vs. Drda R.Kája Beránků
Robert NyitraiZsolt ParaghRozhovor s Brabim
Finále ženských jedničekFinále A Finále B
Tomáš Klobušník - vítěz jedničekGéza Kiss

Komentáře

+/- ztráty a nálezy Souček Josef 4.2.09 v 17:23

Na Mistrovství Moravy v Brně si někdo zapomněl černý spacák a tmavě modrou mikinu Montana s kapucí. Věci si lze po domluvě vyzvednout v kanceláři ČFO nebo na některém z dalších turnajů.

+/- ztráty a nálezy - rukavička Souček Josef 6.2.09 v 17:29

...ještě máme v nálezech obří černou rukavičku velikost Valujev

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.