TECHNICKÉ DISCIPLÍNY

22.1.09 | Jakub Čmiko Přečteno: 4160×

Finální verze!

Komise rozhodčích připravila finální verzi pro technické disciplíny.

Do 25.1. 2009 můžete své připomínky posílat Petru Plasgurovi na email: pepeespanol@seznam.cz

Komentáře

+/- Tůbol. Kovařík Jan 15.1.09 v 18:59

Pravidla zůstala stejná, že?

Nýbrž pár věcí by bylo potřeba dořešit. Např.: když má hráč na tyči dva balónky, jeden vystřelí a druhý je zastavený, musí si tím druhým nahrát před střelou?

+/- sox Wagner Radan 16.1.09 v 17:20

a já myslel, že 2ball je hra bez pravidel ;)
tedy kromě těch základních ...

+/- GW snake sux Čejna Libor 16.1.09 v 19:39

zakázal bych hrát snake při goalie war, hra tím značně ztrácí na kouzle a atraktivitě, což je velká škoda. člověk to prostě jen postaví na hranu a votočí, a když hraje proti někomu kdo se snaží něco vymyslet, tahačky, ťukačky, pull/push kick, tak je to pak smutný. to už by byla lepší verze 2-ball stylem, bez hran a rychle.

+/- gw Obert Radim 19.1.09 v 23:31

Snake při GW zůstane nadále povolený. Není možné omezit hráče tak, že jim něco zakážeš hrát. Je to prostě jedna z možností, jak vystřelit na branku soupeře a je na každém hráči, co si zvolí. Pokud se někdo naučí vzadu snakem nějaké oku lahodící věci (možností je spousta), tak je na to stejně příjemný pohled jako na jakoukoliv jinou střelu:)

+/- to obert Křivda Bohumil 27.1.09 v 16:26

až na to že neznám obránce který by střílel z obrany při dvojicích sneakem, takže jste tuto hru připravili pro útočníky, je to fun disciplína, jako twoball, proč tedy nepovolíte sneaky i v twoballu????????????

+/- čtyřky a 2ball Líbal Jakub 19.1.09 v 17:58

1. Co je to "přiměřeně" střídat ruce na tyči?
2. Když se protihráč dotkne druhou rukou zdi, spoluhráče nebo stolu, můžu mu teda zahlásit faul a sebrat balonek?
3. Při 2ballu bych byl pro zrušní pravidla, že když vyletí balonek z brány tak gól neplatí. Mám co dělat abych trefil branku, a když náhodou je to gól a balonek vyletí, je to vážně k vzteku. Při dvou baloncích na stole se ještě soustředit na to abych nedal moc velkou ránu do branky, mi přijde zbytečné a nelogické.

+/- pravidla Obert Radim 19.1.09 v 23:38

1. Místo "přiměřeně" tam má být libovolně, je to překlep...samozřejmě za předpokladu, že tím nebudeš vyrušovat soupeře (pokud by měl míček třeba na trojce a ty bys po sekundě pořád střídal ruce na tyčích apod.).
2. Je tam v závorce "porušení-ztráta míčku", takže ano, zahlásíš si faul a rozehráváš normálně jako při faulu (v tomto případě z pětky).
3. NE

+/- GW Routner Jakub 22.1.09 v 18:26

Rád bych poděkoval celé komisi za zrušení 3s limitu pro střelu po zastavení míčku! Teď si na vás počkám snakeaři

+/- hmm Křivda Bohumil 23.1.09 v 08:39

tak tuto hru s těmito pravidly, jako obránce hrát nechci, to budu mít víc šancí proti snejkaři v penaltách

+/- Penalty Procházka Lukáš 22.1.09 v 19:56

Plati i gol, ktery se odrazi od zadniho mantinelu do zad obrance a skonci v brance? Diky

+/- GW - tyče Hruška Lukáš 24.1.09 v 19:40

1) Osobně si myslím, že nejjednodušší by bylo prohlásit tyče za součást hry. Předejde se tak zbytečnému kouskování hry.
2) Jelikož se zrušil 3s limit, tak nepokládám rozumné mít 15s pro odehrání míčku. Hra by byla mnohem více dynamická v případě max 10s pro odehrání.
3) Pokud ubráním střelu a míček se mi vrátí pomocí rotace, tak by měl náležet mně. Je úplně běžné, že míček chytne rotaci či je stůl křivý. Nesmyslnou výhodu tak získává střílející hráč.

Dle mého názoru by tato hra měla být více zábavná, možná proto se jí říká fun disciplína. Proč tedy pravidla nezjednodušit a více si zahrát?

+/- to lukáš Křivda Bohumil 27.1.09 v 16:31

protože si ůtočníci přispůsobují disciplínu pro obránce svému stylu, je to něco podobného, jako kdyby na soutěž ve střelbě z malorážky přišel střelec na holuby, oba jsou střelci, ale kdo vyhraje????

+/- zrušení snaků Hruška Lukáš 27.1.09 v 18:17

Te'd nevím, na co přesně tvůj příspěvek naráží, ale souhlasím např. se zrušením snaků, talhůe přeci z brány nikdo nestřílí. Ale pochybuji, že se tak někdy stane, protože to připravují útočníci.
Jak píšeš, je to hra obránců a tak by to mělo zůstat.

+/- to lukáš Křivda Bohumil 28.1.09 v 10:55

to byla jen taková metafora, že ten z malorážky trefí desítku, ale ten z brokovnice ten terč rozcupuje a kdo tím pádem vyhrál, a tak mi připadají pravidla gw po nových úpravách, kdo dá větší mrdu sneakem, tak vyhraje, a jak jsem psal výše, tak pro mne to už není válka gólmanů, ale válka útočníků a v tu chvíli se radši postavím snejkaři v penaltách, protože tam ten snejk udělá pouze jednou a pak střílím já, ze zadu je to prakticky nezastavitelná střela, zvlášť když zrušili pravidlo o zpětné rotaci míčku po chycení a přidali že můžeš držet míček na hraně jak dlouho chceš(teda do těch 15s), prostě pánové si nevidí do úst, ale co jsme si zvolili to máme, psal jsem jim 2x ohledně pravidel, něco zapracovali, něco ne

+/- gw Obert Radim 28.1.09 v 11:20

Co se týče zpětné rotace, je to chyba obránce, pokud neudrží ubráněný míček pod kontrolou a tudíž logicky bude pokračovat střílející hráč. Pokud máš ten míček v dosahu, tak ho dostaneš pod kontrolu. Těžko se stane, že míček ujede 10 cm směrem do středu hrací plochy a rotací se vrátí zpět. To se stane jedině v případě, když je křivý stůl, čímž to pravidlo zabraňuje zvýhodnění bránícího hráče v důsledku hracích podmínek.
Zrušení limitu pro zastavený míček je jednoznačně ku prospěchu hráčům hrajícím zezadu "nehranové" střely/triky. Máš čas si míček např. na stahovačku srovnat, postavit se k tomu atd.. Pro hráče hrající z hrany se nic nemění, předtím se mohli na míčku pohybovat a míček byl v pohybu.
A snake je v gw zastavitelná střela:)

+/- to obert Křivda Bohumil 28.1.09 v 12:00

to je jak bavení se blbýho s hluchym,
mám poze jednu otázku: jsi útočník, nebo obránce?

+/- gw Obert Radim 28.1.09 v 12:12

Spíše obránce, ale pořád nějak nepobírám ten smysl o co Ti vlastně jde...Moc nechápu, co myslíš tím přizpůsobováním GW útočníkům...

+/- to obert Křivda Bohumil 28.1.09 v 12:23

pokud jsi obránce, tak kolikrát za zápas dvojic použiješ sneak?

+/- gw Obert Radim 28.1.09 v 12:36

Já chápu tuto Tvou pointu, ale pochop, že se jedná o fun disciplínu, může si jí zahrát každý a nemůžeš nikomu zakázat něco hrát. Neexistuje žádný žebříček obránců ani útočníků...

+/- to obert Křivda Bohumil 28.1.09 v 12:53

právě, že je to fundisciplína(jako twoball), tak můžeš, domluvil jsem, řikal jsem že je to rozmluva blbýho s hluchym

+/- nechápu... Navrátil Aleš 2.2.09 v 13:04

proč teda neni problém zakázat během 2ballu střelu z hrany a při válce najednou nikdo nechce nikomu nic zakazovat...není to sand také fun disciplína?

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.