Novinky z ITSF

5.12.08 | Jan Mareš Přečteno: 2971×

V článku níže se dozvíte několik novinek z pole naší zastřešující mezinárodní federace ITSF především ohledně World Cupu a WCH final v Nantes

1) ITSF Recognised table Rosengart

ČFO podala i pro nadcházející sezónu žádost o přijetí stolu Rosengart jako Recognized table. Výkonný výbor ITSF tuto žádost podpořil svým hlasováním a Rosengart tedy nadále setrvává Recognized stolem. O statut Official table jsme nežádali, neboť to v současné době není možné z důvodů, které byly vysvětleny na VH ČFO 20.11.2008.

2) World cup a World championships NANTES 2009

Certifikace rozhodčích

Před zahájením World cupu a World Championships final proběhne v Nantes seminář rozhodčích a zkoušky rozhodčích. Seminář i zkoušky budou probíhat pod vedením pánů Toma Yora (předseda komise rozhodčích ITSF) a Adriana Zamory. Seminář se bude konat ve středu 7. 1. 2009 od 18:00 v místě konání turnaje. Každý je vítán, Pokud budete mít zájem se zúčastnit semináře nebo si udělat zkoušky rozhodčích, prosím kontaktujte nás na e-mailu info@foosball.cz, abychom tuto informaci mohli předat ITSF.

Trénink

Místo konání World cupu se otevře pro trénink hráčů ve středu 7. 1. 2009 v 18:00. Hráči si od té doby budou moci potvrdit své registrace do různých soutěží, vyzvednout své hrací plány a informační balíčky.
Všichni hráči mají mít své hráčské karty! Jedná se o plastové karty s magnetickým proužkem, které by měli mít všichni účastníci loňského světového finále a všech letošních World championships series. Kdo takovou kartu ještě při výše zmíněných turnajích neobdržel, dostane ji v Nantes.

Dress code na World cupu

Všichni účastníci World cupu musí nastoupit na oficiální ceremoniály a k zápasům v národních dresech. Kdo nebude respektovat toto pravidlo, nebude se moci účastnit soutěží. Hráči jsou organizátory vyzýváni, aby se v národních dresech pohybovali v rámci World cupu i ve dnech, kdy se zrovna neúčastní žádné ze soutěží.

Výběr stolů hráčů a národních týmů

Na následujících adresách se můžete podívat, jaké stoly si vybrali reprezentantni jednotlivých zemí.

Jednotlivci a dvojice: http://www.table-soccer.org/world_championships/individual.php
Týmy: http://www.table-soccer.org/worldcup/team.php


Změna dvou skupin World cupu

Z World cupu se odhlásil tým Rumunska a Argentiny. Místo rumunského týmu se zúčastní tým  Alžírska a  místo Argentiny tým Portugalska.

Detaily skupin World cupu naleznete na této adrese http://www.table-soccer.org/worldcup/team.php

Více novinek se dozvíte na stránkách ITSF, kde si také můžete zaregistrovat svůj e-mail k odebírání newsletteru.

Jan Mareš