ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Zprávy z regionu > Brainstorming, 2. liga startuje, co se událo

Brainstorming, 2. liga startuje, co se událo

2.12.08 | Petr Pražák Přečteno: 2799×

BRAINSTORMING

                                                                                      19.11.2008 – Plzeňský Dvůr,Šumavská 29a -  Brno

Historicky poprvé se v Brně sešlo hned 8 lidí, kterým není jedno, co se v JM kraji ve fotbálku děje. Probíraly se jednotlivé strategie a návrhy jak naši scénu vylepšit, co je špatně, co dobře a na čem zapracovat. Zasedání se účastnili - Petr Pražák,Vratislav Krejsa, Tomáš Kreisler, Lukáš Sedláček, Jaroslav Šálovský, Michal Stehlík, Mariana Šopovová a Josef Suchomela.

Téma č. 1) Hrací místa v Brně, dalo by se udělat pravidelné „C“ i jinde než v dosud dobře fungujícím a zajetém Dawu?

 

Možností je hned několik, v Těsně Vedle na Příkopu 2a mají 2 Rosengarty, je to na kolišti, takže relativně blízko Moraváku a centru. Otázkou je, kdo by byl ochotný zkusit pořádat pravidelné turnaje s takovým zápalem, jako to dělá V. Krejsa na "C" v Dawu? Pravidelně každý týden? Byl bych ochotný tomuto jedinci zajistit konzumaci na baru + finanční provize za obětovaný čas. Věřím tomu, že by se tam našly nové tváře a určitě by se našli lidi, kterým by třeba vyhovoval jako hrací den čtvrtek či středa.

Další nápad zazněl kontaktovat hospodu Terč, která je proslavená velkým zájem o fotbálek a turnaje se tam hrají již hodně dlouho, bohužel na fasech a majitel hospody nevypadá, že by chtěl stoly měnit. Nicméně se to již nějaký ten rok nezkusilo a tak hledám hrdinu, co by se pokusil s nimi navázat kontakt a seriózně je oslovil ve jménu  profesionalizace. Dalším místem je Alterna, kde je stejný fasový problém. Jinak lidí velké počty. (Jde o lokaci obklopenou kolejemi).

K Dawu jsme se shodli, že by nebylo na škodu pouštět na "C" turnajích videa z World Cupu či jiných světových turnajů a snažit se oživit tam více sportovního ducha. K dispozici na baru jsou již pásky MasterWrap a míčky JGC. Peckou by bylo promítat zápasy projekcí z krajských turnajů "B". Máte někdo možnost ji zařídit? Hráči by měli mnohem lepší prožitek z turnaje a fungovalo by to i jako motivační prvek. Ještě bych k turnajům v Dawu dodal, že od nového roku bude pravidlo na určování kdo je PRO a kdo AM. Pravděpodobně to bude rozděleno podle Brněnského žebříčku dvojic a to omezení se bude vztahovat na top 20 hráčů, kteří spolu nebudou smět hrát. Konkrétní podoba bude zveřejněna do Vánoc. 

Pozn. Bohužel, kdybych měl rozepsat vše, co se na 2 hodinové poradě řešilo, tak můžu rovnou přepsat bibli. Takže dál už víc konkrétně a jednoduše. (témat bylo 10 a vše podstatné jsem zde uvedl)

Téma č.2.) Výroba propagačních věcí ke stolnímu fotbálku.

Máte někdo zájem se se mnou podílet na tisku a návrhu triček s motivy Mistrovství Moravy v Brně, nebo  ve znamení Brněnského kraje? Jsem ochotný poskytnout kapitál, nejde o výdělečnou činnost, ale spíš propagaci. Každý sport má své propagační věci, proč si neudělat naše? Má-li někdo ambice se do toho opřít, rád uvítam aktivního jedince. Kdyby se nikdo z Brna nenašel, mám možnost spolupracovat s Prahou.

Téma č.3) Mistrovství Moravy v Brně, co by mohlo zlepšit tento turnaj, aby na něj hráči vzpomínali ještě dlouho po něm?

Tribuna - má někdo možnost ji do MM zařídit? Jsem ochotný na ni přispět či přiložit ruce k dílu se sestavením. Projekce - na tento turnaj nezbytně nutná, vím zatím o 2 možnostech. Každopádně budu kontaktovat schopného člověka, který má se sestříháním atraktivního záznamu z turnaje zkušenosti. Dnes jedu do 3-ti adekvátních míst vybrat a zajistit definitivně místo pro uskutečnění MM. Hlavní podmínky jsou - dostupnost do centra Brna, stravování, vstřícný hospodský a úroveň zařízení.

Téma č.4) Nevyužité příležitosti okolí

Jsou mezi námi aktivisti na sepsání žádosti k Evropským strukturárním fondům. Podmínky, které nás omezují o jejich žádost je neznalost legislativy a přesné odbornosti, kterou projekt vyžaduje, nicméně dalo by se to řešit i díky valné hromadě v Praze, kde bylo jasně oznámeno, že s tvorbou těchto projektů se dá na někoho obrátit. Další podmínkou je, aby byl projekt minimálně na 1milion kč. V čemž jsme zjistili, že není žádný problém, náklady se vždycky nasbírají. Pokud máte v tomto směru zkušenosti nebo ambice se podílet na tvorbě této žádosti, pak je nejvyšší čas pro Vás, aby jste se angažovali. Při úspěšném získání grantu se dělí 20% ze získané částky mezi lidi, jenž se o částku zasloužili. Obdobně se postupuje v případě získání jakéhokoliv sponzorství či dotace!!

Téma č.5) Vznik nových lig a turnajů

Diskutovalo se poměrně dlouho o vzniku Moravské ligy družstev, které by se mohly účastnit ligové týmy ze všech krajů a lig. Hlavním propagátorem je V. Krejsa. Pokud máte nějaké posunky a chcete tuto myšlenku pomoci realizovat, pak jej kontaktujte. Předběžná představa je liga na způsob Středočeského poháru družstev, systém KO pavouk, startovné 500,- Kč, co by se do poháru vložilo, bylo by vyplaceno nejlepším + vítěz by se za odměnu kvalifikoval na MČR družstev - prestižní turnaj a srdeční záležitost pro lidi, co mají týmového ducha.

Poslední novinka... Novou ligu iniciuje T. Kreisler, šlo by o ligu dvojic, které by byly rozlosovány do skupin a vymyslel by se adekvátní systém, který by byl zakončen v červnu. Podbrobnosti a zájemci rozvinout tento projekt, kontaktujte vaše Náměstí :).

Aktuální Seznam hracích míst v Brně:

Bar Dawu - Smetanova 8,

Krušovice bar - nádražní 2,

Těsně Vedle  Příkop 2a,

Skleněná Louka - Atrium  Kounicova 276/23,

Restaurace Otesánek  Úvoz 8

Restaurace Bokem  Svatoplukova 24

Na Štanýři  Obřanská 135

Club Astorka  Novobranská 691/3

Merry Dog - Jana Uhra 6

Brno - Bowling F1  Makovského nám. 1

Komentáře

+/- Téma č. 1 Seidl Václav 2.12.08 v 23:12

Jestli někoho hledáte na pořádání turnajů v těsně vedle, já bych se toho ujal =)

+/- Těsně Vedle Pražák Petr 3.12.08 v 13:36

Jsi 3 v pořadí o pořádání o pořádání, plánujeme začít "C" v Těsně od Nového roku každou středu. Rozhodně se nějak domluvíme na konkrétní podobě.

+/- téma č.2 Chujac Antonín 3.12.08 v 14:58

propagace.. sem ochotnej pokud je zajem tak potrebuju vic info mail je:
tonasz@seznam.cz a nebo qip:280258575 tonny

+/- Propagace Pražák Petr 3.12.08 v 15:36

Tento týden je definitivní stanovení místa, kde turnaj bude. Hned potom začneme plánovat jednotlivé dílčí části k turnaji. Přesné instrukce a přestavy jak si to představuju ti sepíšu a pošlu.

+/- Turnaje C v roce 2009 Krejsa Vratislav 5.1.09 v 11:09

6.1.2009 se nekoná turnaj "C" v Dawu z důvodu uzavření provozovny do 11.1.2009.

Otevřeno je od 12.1.2009, tj. pondělí, proto si zde do tohoto termínu neplánujte ligové zápasy, které je možné odehrát ve výše zmíněných provozovnách.

Počínaje pondělkem - 11.1. - začíná druhá série turnajů kat. C, pravděpodobně dvojice PRO/AMA, dle uvážení jednotlivci.
Organizuje Pepa Suchomela - 776770272.

Od 12.1. turnaje C v Dawu pokračují normálně

+/- překlep Krejsa Vratislav 5.1.09 v 11:19

počínaje pondělím 12.1.2009 začínají turnaje v Těsně vedle - pokračující každé pondělí

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.