Taktický pokrok

7.12.07 | Petr Pražák Přečteno: 2386×

V tomto článku se budu zabývat analýzou předdefinovaných cílů, zda došlo k jejich naplnění, popř. co nového se v Brněnském kraji děje, dále orientačně vypíšu předpokládané odměny za ligu a další...

Dobrý den ve spolek,

máme za sebou téměř první polovinu sezóny, ale hlavně velkého kusu odvedené práce. Jestli dobře nebo špatně, to si musí každý zainteresovaný hráč udělat obrázek sám. Můj názor na průběžné počínání jednotlivých týmů v lize bude zveřejněn v nové Trefě, která vyjde v lednu.

Podstatné informace

 - v Brně máme již dnes 5 zcela nových stolů Rosengart, které jsou plně funkční a dokonale splňujou kvalitní hru pro koncového hráče, samozřejmostí je digitální mincovník, úroveň stolů se dá srovnávat se stoly používaných na Českých pohárech, takže už se nám nebude stávat, že jsme zvyklí na starší R bez aktuálního vývoje, ale budeme moci hrát ligu a trénovat na stolech, se kterými se setkáváme na všech republikových akcích.

Nová hrací místa

- Club 21

(Josefská 22) - 2 Rosengarty, ideální místo pro konání krajských pohárů, i hraní ligy, s majitelem je dobrá domluva a umístění klubu je přímo u Hlavního nádraží, v okolí je několik nonstopů i restaurací. Nevýhodou je hraní ligy přes pátek a sobotu, kdy se na místě konají diskotéky a taneční soutěže.

-Bar krušovice

(nádražní 8) - 1 stůl, místo je velmi sympatické především pro hraní ligy, klidné prostředí

-Skleněná louka

 - ne příliš vhodné pro ligový zápas, ale o hru tam je velký zájem, takže pokud se chcete přesvědčit o svých kvalitách, pak skleněnka je to pravé místo pro Vás.

-Dawu

 - 1 R, následník klubu 21, možnost uspořádat krajský pohár, vhodné i pro ligu.

Počet hráčů

Předpokládám, že v úterý rozlosujeme 2.B Brněnskou ligu, plnou nováčků. Již teď mám přijatých 7 nových týmů a další se mi hlásí, takže je dost pravděpodobné, že do konce ledna se rozjede ještě 2.C popř. 3.A. Nejsem si moc jistý, která varianta bude lepši. Rozhodně se máme na co těšit, hráči se objevili především díky dobré propagaci, o kterou se postaral Krejsa, Kreisler, Bednář. Další poděkování musím složit týmu, který se postaral o uskutečnění náborového turnaje čistě pro nováčky v restauraci "bokem" , kam dorazilo solidních 30 dvojic. Jen trochu vázla komunikace se mnou, mohl jsem se postarat o větší propagaci, finanční odměnu pro organizátory a taky třeba hodit na web výsledky, aby ti amatéři měli důvod navštívit náš web apod., ale i přes pár nedostatků rozhodně velký dík. Mám v plánu se brzy postarat o další amatérský turnaj v klubu 21, kde je to na 2 R reálné. Řešit se to bude ještě do času vánočního, i pravidelné krajské "C" jsou na programu dne.

Odměny za ligu

Jak již tomu bývá zvykem, tak v lize platí pravidlo, že čím vyšší ligu hrajete, tím větší peníze jsou v šanc. Ne jinak tomu je ve stolním fotbale, příklad se dá brát z lig pražských, kde je hierarchie odměn udělaná dost jasně. Je potřeba hráče motivovat bojovat na turnajích a zlepšovat se, pro Vaši orientaci standardní odměny za ligu jsou peníze vybrané za startovné družstv.  Já, jako admin budoucího 2. nejsilnějšího kraje co do úrovně i počtu hráčů, se osobně postarám, aby se ještě o nějakou částku odměny navýšily, i kdyby to mělo být z mé výplaty. Závěrem bych Vás rád požádal o případné připomínky, tipy a názory ke všemu ze světa fotbálku, ale i třeba jestli další ligovou tabulku udělat formou 2.C nebo 3.A. Přispějte svými názory a pomožte rychleji rozvíjet náš sport.

P.S: nezapomeňte na nedělní turnaj 9.12 v klubu 21, doražte a svou účastí potvrdíte narůstající počet týmů v Brně. Na všechny z Vás, které mám kontakty, budu zasílat informativní zprávu.

S přáním klidných svátků vánočních,

Petr Pražák

Komentáře

+/- Paráda Šmýd Radek 8.12.07 v 13:16

V poslední době se to tu fakt hlo, už se těším na neděli ve 21. Dík všem

+/- Céčka Kreisler Tomáš 9.12.07 v 23:44

Už chybí jen pravidelné C turnaje.

+/- 2.C či 3.A Suchomela Josef 11.12.07 v 10:19

Zdravím všechny ve spolek,
podle mého názoru bych udělal raději 2.C ligu, pokud na to samozřejmně budou týmy. Myslím si že ve druhé lize jsou většinou nové týmy, které nemají mnoho zkušeností, až na nějaké vyjímky z druhé A ligy, proto si myslím že by byla blbost dát další nové týmy do třetí ligy a posunout je za lidi¨, kteří začali jen o nějakej ten týden dříve. Llepší varianta je dát je do druhé C, ať mají všechny nové týmy stejnou motivaci a šanci na postup třeba do té první ligy.
S pozdravem Pepa

+/- Má to smysl? Šálovský Jaroslav 11.12.07 v 13:09

Myslím, že postup do první ligy je pro vetšinu těch druholigovejch bezpředmětnej. Řekni, kolik z nich má na to přijít do první ligy a uhrát něco, aby nebyli úplně poslední?

+/- Liga Suchomela Josef 12.12.07 v 19:04

Myslím si že v druhé lize se časem vypracují týmy,které budou schopny hrát 1.ligu, klidně už příští sezónu. Asi nebudou vyhrávat tolik jako v druhé lize, ale myslím si že počet týmů v první lize by se měl pro další sezóny o několik týmů rozšířit, protože 6 týmů je podle mě málo, tak 8 je podle mě ideál. Tedka je za náma pouze část sezóny a spousta ligových kol ještě před námi, takže se nechme překvapit jak moc se budem všichni zlepšovat a na konci sezóny se jistě najde tým v druhé lize, který by rád okusil ligu 1.

+/- Jestli budou týmy Pražák Petr 11.12.07 v 13:18

Můj názor je 3.A, jak říká ŠJ, ty týmy zatím nejsou schopné konkurovat týmům v 1. lize, je potřeba, aby dominovaly v 2. Pak pro ně má 1. smysl. Takže založením 3.A by se rozrostla "spodní" hierarchie a každý tým rád postupuje výš, takhle by se z 3.A mohli těšit do 2, s tím, že úroveň 2.B a 3.A bude jen nepatrně jiná, ale to týmy v 3.A vůbec nemusí tušit. Pro ně bude výzva tam postupovat. Myslím, že bude lepší to větvit, každý kdo hraje ligu, rád soutěží, postupuje výš,apod.

+/- G.P. Sedláček Radek 8.1.08 v 22:57

Já bych se taky radši přiklonil k té 3.A, paaač takhle by to pak mohlo dojít třeba až ke 2.H!!určitě bude jen dobře když se rozjede další nová úroven.

+/- Moje slova Šálovský Jaroslav 11.12.07 v 13:21

Viz předmět....přesně, postup kamkoliv jinam než do první, to je motivace :o)

+/- 3.A Prachař Petr 11.12.07 v 16:09

Ahoj jako naprostej začátečník, ale shodou časovejch okolností účastník 2.A ligy mám tento názor : určitě udělat třetí ligu, kromě jasnejch duvodu, že druhá liga má bejt pouze 2.A a 2.B(praha a okoli) pak má začít třetí liga a hlavně v tom vidim taky sportovní hledisko jak psal práža, prostě člověk radši postupuje a má o co hrát a nebo na druhé straně to nutí i ty týmy, který sou v druhé lize bojovat o to, aby nesestoupili. Jak tady psal někdo předemnou, 2.A liga, kde hrajem sou týmy, který nehrály prim v první lize, tak ho chtěj hrát aspoň v druhé, ale zase by bylo k ničemu, aby ti ostatní z druhých lig, hráli jen tak s pocitem, že nemaj kam spadnout, tudíž bych načal třetí ligu a pokud by nebyl dostatek týmů, tak bych na konci sezony, porovnal uroveň 2.B ligy a 2.A a hrál bych stylem 1.liga,2.liga(nynější 2.A),3.liga(nynější 2.B), myslím že boje o sestup/postup, prostě zvednou uroveň týmu víc, než jen to že mám svoje jistý místečko v druhý lize...

+/- je recht Krejsa Vratislav 12.12.07 v 06:54

osboně bych byl taky pro, aby se to příští sezónu rozjelo 1.,2.,3.liga s tím, že by se třeba případná 3.liga dle úrovně týmů rozhodila po 2. a 3. a nemuselo by to být po 7mi týmech, ale třeba po 10ti.

ovšem pokud budou týmy že jo...

+/- MARIHUANA Pražák Petr 11.12.07 v 13:00

Zdravím,
Na konci celkem povedeného turnaje v klubu 21, kde jsme stihli odehrát Dvojice, jedničky i looser cup, jsem tvrdě narazil. Jako organizátor zodpovídám za průběh turnaje po celý den, několik lidí si v klubu zakouřili trávu, zjistil to majitel a málem jsem i s hříšníkama letěl oknem. Hodně to pochroumalo názor majitele na konání turnajů v jeho klubu.
Takže bych byl všem vděčný, aby už NIKDY nemotali, nekouřili a nevytahovali TRÁVU na lize,turnaji či když si půjdou jen pinknout.
V případě, že někoho přistihnu, tak budu nucen hříšníka nekompromisně vykázat z turnaje a podle okolností nastolit i zákaz startu na dalších turnajích.
Děkuji za pochopení.

+/- Nekompromisně Šálovský Jaroslav 11.12.07 v 13:20

Čau Prážo,
naprosto chápu Tvoje rozhořčení, včetně toho, že případné nasledné provinilce čeká postih. Co mě však zaráží, že přístup majitele...za hulení jsi i s hříšníkama málem letěl oknem na akci, na které vydělal jako žádnou jinou neděli, a když se mu tam schází smažky a kšeftujou tam s perníkem u jedné kofoly pro 4 lidi a chceckujou, kde komu co šluknou, to mu nevadí....

+/- 3.A liga... Krejsa Vratislav 11.12.07 v 13:31

jj, taky souhlasím asi spíš s 3.A, ta motivace bude trošku jinde...

jinak k té trávě, souhlasím s Prážou, když to je pro majitele nepřekousnutelnej problém, myslím že budeš kdykoliv v právu a lidi se tě zastanou, je dobrý to vědět..

Jinak si myslím, že by taky mohl bejt trošku příjemnější, jak říkal Jara, myslím že tam vichni nechali peněz víc než dost a přišlo mi že to kolikrát "zbytečně" stresoval..
jak říkam, je fajn vědět co "si můžem dovolit", než aby nás vypral hned.
příště to bude ještě lepší...
ale jinak super turnaj, myslím že to tam bude fajn, pokud se to udrží v mezích..

a to že tam chodí smažky, to je jiná věc, pokud je to pravda a chtěl by, tak je potře tak jako huliče...

+/- Smažky? Pražák Petr 11.12.07 v 13:50

Po 3 hodinovém rozhovoru (po turnaji do 2 rána) s majitelem, si nemyslím, že by tam toleroval nějaký fet nebo smažky. Ten klub byl vyhlášen jako největší pajzl za svých dob, pak to převzal tento majitel a všechnu špínu vynítil. Chce z toho udělat středisko jak pro sportovní akce, tak i taneční, či diskotéky v pátek. Předběžně mi ke konci naznačil, že pokud tam bude další turnaj, tak může zajistit sponzoring i 10 000 od pivovaru ve věcech a konzumačkách v klubu 21. Takže se doufám máme na co těšit. Jinak looser cup byl určitě dobrý tah. Amatéři si mohli pinknout. Víc než jen pravá - levá.
Příští turnaj už bych měl mít reprák s mikrofónem, pravděpodobně nějaký ten sponzoring a možná to uděláme v Sobotu, takže věřím, že to bude mnohem lepší turnaj. Uvidíme

+/- Jo, smažky Šálovský Jaroslav 11.12.07 v 14:02

Bohužel, tuhle zkušenost mám sám, když sem tam byl trénovat....viděl sem na vlastní oči, a nejenom já, jak si tam pohazujou buchny... Ale jestli je to s majitelem jak říkáš, myslím, že to je jenom dobře, když to vypere. Jestli to tam příště uvidím, sám je z tama vypi*uju.
A k tomu looser cupu....Jirka si to s Pájou pěkně vymyslel, aby měli co vyhrát.... :o)

+/- smažky? Krejsa Vratislav 11.12.07 v 14:16

já osobně jsem tam nikdy nic takovýho nezažil, hodně jsem slyšel, a to asi každej, od každýho jak je to pajzl, feťáci apod.
Jde o to, že na základě těchto domněnek si tam každej v poho zahulil, pač čekal že vše je v pořádku a že se nic nestane.

Je podle mě důležitý, že ten rozhovor proběhl pač byly vytyčený nějaký mantinely, který myslím bude dost rozumný dodržovat, protože už tak jako tak, byl to první člověk v Brně, kterej nám s Rozíkama dal důvěru a díky němu se to dost pohlo. Takže příště žádný kraviny, hlídat každej každýho ať nejsou komplikace dost možno vedoucí k "vyhoštění", protože myslím, že je to tam dost v pohodě na to, aby se tam pořádal liga, Béčka i céčka, než aby jsme o to jako hodně lukrativní hrací místo přišli.
Navíc, věnoval šáňa, což nemusel a mohl jen sedět za barem a počítat penízky a přislíbil i větší sponzoring.Tak to má být, nejenom sedět a čekat že za měsíc z něj bude milionář.
Dle mýho pohledu turnaj známkuju (jako ve škole) za 2, myslím že jeden z nejpovedenějších Béček poslední doby.Jak místem, tak počtem hráčů, kvality stolů, všude kousek(Mc, KFC,Asiati...)...

+/- Congratulations Slabyhoudek Jiří 11.12.07 v 20:40

Predem bych chtel podekovat Prazovi za supr turnaj co ted byl v 21, fakt jak kazdej rikal jakej je to pajzl,tak osobne se me ten flek libi a na turnaj je to uplne genialni... Jediny co bych vytkl je nedele,pac od dob padu suchace se uz vetsina lidi styka vetsinou jen na lize a preci jen v pondeli vetsina lidi chodi pracovat bo studovat...ale rikam,na to ze se hraly jednicky dvojce a skvelej losercup:o) a vse skončil v 11 tak krasa nejvetsi a uz se tesim na dalsi:o)
To mr.Šálovský Jaroslav:Mnohokrat dekuji za uprimnou gratulaci:o),na mou obhajobu ale mohu rict ze jsem,spolecne s Pajou, splnil podminky vstupu do toho turnaje na 100%:o). A pak sem dostal par stiznoti na dvojci ktera tam nemela co delat(Dzanek s Lukas),ale bohuzel v dobe kdy jsem delal "prezentaci" tak sem na papire mel pouhy 4 tymy a musel sem to co nejdrive naplnit tak jsem je tam vzal...

+/- Dobrej flek Šálovský Jaroslav 11.12.07 v 14:53

Třeba to byla jenom vyjímka potvrzující pravidlo....
Jinak pravidla sou myslím už daný, ani ta cedulka s "chozením po stropě" nebude potřeba, co Krrr? :o)
Je to tam fakt super místo na tohle všechno kolem fotbálku, jak říkáš, doprava, doleva, jídlo, prostor a hlavně dobrej přístup majitele. Tak to snad někdo neposere úplně, bych ho asi neměl rád....

+/- ... Krejsa Vratislav 11.12.07 v 15:17

jj, taky bych řekl, prostě myslím že to stojí za to, udržet si takovej flek...
2 stoly, ideální poloha (dokonce lepší než byla u sucháča-na rozjezd stačí vyběhnout např. 23:58:o), což přiznejme si, kdo by to byl kdy čekal) a vstřícnej majitel, takže podle mě není co řešit..

myslím že nikdo to úmyslně srat nebude, mantinely jsou daný, myslím že po nás nechce nic nesplnitelnýho, takže hlavní je, že se o tom ví.
A kdyby něco, přejde se na postihy, šak v 21 není jedinej Rozík v Brně...už...ufff:o)))


Jo a ještě se mnou řešil barman jednu pár maličkostí...

Prosím dodržujte ZÁKAZ VSTUPU za DJ pult a taky dolů, po těch točitejch schodech...mohly by s tím bejt zbytečný problémy, pokud Vám tam spadne míček nebo já nevim co, tak prosím bez zeptání se na baru se v těchto místech nepohybujte.
Takže NEHULIT tam a nebejt kde nemáte.
Díky všem!

+/- Turnaj Šálovský Jaroslav 11.12.07 v 13:40

Každopádně turnaj se myslím povedl. Pro mě osobně byl nejpovedenější :o)

+/- DAWU Krejsa Vratislav 13.12.07 v 09:13

Rozík v Dawu bude nejdříve ve čtvrtek, 20.12.2007.

+/- Chjo Šálovský Jaroslav 13.12.07 v 10:05

A já se tak těšil, že když budou v telce reklamy, že si budu odskakovat pinknout :o(

+/- 21 Horák Jiří 19.12.07 v 17:17

kde sou v te dvacetjednicce ty erka? sem tam videl akorat jakysi 3 mrdky..

+/- pinkl Prachař Petr 19.12.07 v 19:05

sou schovany vzadu kdyz vejdes tak vlevo vzadu, musis tam roznout, a zapne se elektrika a vsechno, jinak jeden pinkl takovej s celenkou je pekna . . . . takze proto to tam je tak, kdyz sem je chtel dat dopredu tak me poslal do . . . . . . s tim at je necham vzadu

+/- misto Prachař Petr 19.12.07 v 19:08

i když musim řict, že tam vzadu je to na zapas lepší, jenom ten stul neni vidět pro běžný navštěvníky když sou tam schovaný , tím padem nedělá reklamu lize atd.

+/- ... Krejsa Vratislav 20.12.07 v 08:58

to se dá rozumně domluvit...jsou vzadu, ale měly by bejt vepředu, aspoň jeden...
jde i o to, že tam mají nějaký taneční soutěže atd, komu by se chtělo to furt přenášet tam a zpět...

šak uvidíme co se stím dá dělat...

+/- hmm Horák Jiří 20.12.07 v 17:31

tak at jeden vymeni s nakou z tech svych mrdek.. kdyz tam sou 3 a ty sou videt.. :P

+/- ... Krejsa Vratislav 21.12.07 v 06:53

to bohužel nezáleží jen na majiteli Hospody, myslíš že jsme to tak nechtěli?
Vyměnit FASy za R, to by byla jiná písnička...:o)
Řešit se to bude nejdřív po Novém roce...

+/- 2 nová hrací místa Krejsa Vratislav 21.12.07 v 07:06

Počínaje čtvrtkem 20.12.2007 jsou v platnosti další dvě hrací místa pro ligu, trenink apod., vždy po jednom stolu:


1)Již minulý týden očekávaný stůl v DAWU, Smetanova 8 (cca 5 min pěšky z České po Veveří - 2.spojující ulice Veveří a Kounicovu) - Hip Hop bar, ochotný majitel, soukromí, "pohodová" atmosféra, otevřeno denně cca od 14 - ??


2)Restaurace u Otesánka - Úvoz 8 (dole na Úvoze, best je jít z mendlu nahoru na Úvoz - cca 5min pěšky), otevírací doba: Po-So: 11-23, Ne - zavřeno, příjemný a ochotný majitel, skvělá kuchyně, pěkné prostředí...


Na ligový zápas je vždy potřeba domluva skrz rezervace nebo vyhnutí případným kolizím zápasů, takže dávejte předem vědět buď mně nebo Prážovi.

Díky, jinak pěkné svátky a šťastný Nový rok!:o)

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.