Foosball keep movin!!

13.10.07 | Petr Pražák Přečteno: 4723×

Návrh na zlepšení situace na fotbálkové scéně v našem kraji

PŘEDMLUVA

Co by jste doporučili pro zlepšení foosballové situace v brněnském kraji? Pokud máte nějaký nápad, tip, trik nebo cokoliv pro rozšíření hráčské základny u nás, tak se nebojte o svůj návrh podělit.

- Faktem zůstává, že jak v brněnském tak zlínském kraji, jsou příkazníci spíš pacifisti,kteří nejeví zájem o rozvoj, ale spíš jen přebrali pár stolů po minulých příkaznících a nových míst s R nepřibylo, (až na pár výjimek, kde si většinou sami hráči vymodlili stůl). Tady bych dával za vinu asi největší brzdnou událost, proč se u nás věci nehýbou. Zajisté na tom má podíl i firma Rosengart, která prozatím nehodlá stoly pro komerční účely prodávat a tím nás ve vývoji taky solidně brzdí, ale aspoň má zájem na fungování lig, turnajů, prodej tréningových verzí a nějaké podpoře repre. Na tohle téma se dá vést dlouhá debata plná pro a proti, ale kvůli tomu tento článek nepíšu.

- Dost o tom s čím nepohneme, ale zkusme něco udělat sami z vlastní iniciativy, př. třeba kdyby každý hráč zkontaktoval své známé o kterých ví, že občas zajdou do hospody a pinkají na čemkoliv, tak je zkusit oslovit, jestli by nezačali hrát ligu, nebo jim aspoň říct, že existuje nějaký fotbálkový web na dobré úrovni. Kdyby to udělali všichni, tak věřím tomu, že v Brně máme 1-ní a 2x 2-hou ligu o 12 týmech ani nemrknem, protože hráčů je tady spoustu. Jen trochu převzít iniciativu do vlastních rukou. Nejlepší je si říct, co neudělám sám,  nikdy nebude. Škoda, že tomu tak u nás "zatím" není.

A proto bych se chtěl s vámi podělit o 7 cílů, které jsem si pro sezónu 2007/08 stanovil:

I CESTA DLOUHÁ 1000MIL ZAČÍNÁ PRVNÍM KROKEM..


takže:


1)ZVĚTŠIT HRÁČSKOU ZÁKLADNU


- V každém kraji zdvojnásobit počet ligových družstev, než tomu bylo loni.

2)ZKVALITNĚNÍ TURNAJŮ

 
- Postarat se o vyšší ceny na krajských pohárech, předpokládám, že jedině na úkor vyššího startovného, s čímž by musela souhlasit většina místní hráčské základny.

3)PRAVIDELNÉ TURNAJE


 - Zajistit pravidelné turnaje kat. "C", ale s touhle aktivitou budu potřebovat pomoc, především od místních hráčů, protože sám nemám dostatek času na organizaci těchto pravidelných turnajů.

Takže máte-li někdo zájem na této aktivitě tak se mi ozvěte, jinak to budu muset asi opět zařídit sám:)

4)NÁBOROVÉ TURNAJE


- V průběhu sezóny udělám krajský pohár kat."B" PRO/AM, na kterém bude muset každý hráč co má více  než 21 bodů v SuperCZ hrát s někým kdo má 20(včetně) a méně. Tím snad dostaneme mezi nás nové tváře. Uvidíme jaký to bude mít efekt. Každý experiment může nést své ovoce.

5)MORAVSKÝ POHÁR DRUŽSTEV


- Chtěl bych tuto sezónu zkusit rozjet první ročník moravského poháru družstev, samozřejmě záleží na domluvě s adminy s ostatních krajů, do poháru by se mohlo přihlásit kterékoliv dobrovolné družstvo registrované v lize. Ještě nejsou stanovené přesná kritéria jakým způsobem se pohár bude hrát, ale pokud vše půjde jak má ,tak se bližší informace dovíte v průběhu sezóny.

6) KOMUNIKACE MEZI HRÁČI


- Zkvalitnit aktivní hráče v našem kraji! Máme tu několik ostřílených a velezkušených hráčů (Krchňák, Brabenec, Kovařík z holek pak Silná), od kterých bych rád uvítal, že se o své zkušenosti a "know how" podělí s ostatními,  hned by se z těch nemálo průměrných hráčů, kteří se snaží, vyklubali další elitní zabijáci.

Stačí alespoň ukázat cestu, jak co nejefektivněji využít každý míč. Jasně, že je to na každém jednotlivci individuálně a tréning sám u stolu je nudný, ale vyplácí se. Ale když něco umím a naučím to další, tak mě sice může začít porážet, ale většinou platí, že učitel bude vždy o krok napřed, pokud žák není opravdový fanatik a navíc má prostředky na zajištění tréningového stolu či výletů na turnaje do zahraničí. S trénováním hráčů mám zkušenost ze Zlína, kde ještě 2roky zpět neuměl nikdo jak hranu, tak nikdo nevěděl, že existujou přihrávky z 5ky na jistotu. Už dnes je tam několik talentů,  kteří si jdou za svým a brzy budou ohrožovat první příčky v ČR (Drda,Vičík,Pernica) mezi holkami jednoznačně Horňáčková.

V brněnském kraji vidím potenciál z nové generace ve Šmýdovi, Hrbáčkovi, Stehlíkovi. O něco za nimi Novotný, Sedláček, Suchomela, Hanák, Slabyhoudek. Z holek pak Klímová, Sedláková, Vymazalová a Dvořáková Pavla. Věřím že z těchto hráčů by se mohlo v Brně něco vyklubat!

7) DOUFÁM


a věřím, že se i v tomto kraji najdou hráči, ochotni přiložit ruce k dílu a svou aktivitou se zaslouží o rozvoj. Ideální by bylo najít příkazníka fotbálkáře, ale to je zatím v nedohlednu. Na konci sezóny, ty nejaktivnější, odměním článkem v Trefě, kvalitním tréningem u stolu a celovečerní dobrou náladou u baru :) Ještě vás poprosím o hlas v anketě. Foosballu zdar,

Práža

Ke stažení

Komentáře

+/- I CESTA DLOUHÁ TISÍCE MIL ZAČÍNÁ PRVNÍM KROKEM Šopovová Mariana 15.10.07 v 10:49

fajn slogan, myslím, že jsem ho čítávala pokaždé, když jsem přišla do práce a nebo z ní odcházela....:))) každopádně to bude hodně těžký, ale budem se snažit že jo?

+/- Brno Keprt Martin 17.10.07 v 11:07

Tak ...Problém Č1!Málo hracích míst. My všichni se můžem třeba na hlavu postavit, ale když v celým Brně pomalu není rozec jsou tam asi 4..jak chcete dělat C?? A všechno to okolo???Vím o místech...!A dobrejch!!Jedno s velkým plesovým sálem šel by tam klidně i ČP, další v Jedovnících a okolních pr... No, ale nemam stoly!, a bez nich to asi nepůjde!! Takže já vidím to hlavní vtom, aby už si pro Jižní Moravu sehnal konečně!!!! Rosengard kvalitního obchoďáka a v VKAŽDE lepší hospodě byl stul!!!I kdyby jim ho měl vnutit!Pak se může dělat céčko 2 * týdne jak v každým jiným velkým městě i v Brně a okolí.Pak se můžou na stoly začít dávat letáky s upoutávkou na ligu! Začít se dělat náborové turnaje a vše ostatní co se tady uvádělo! .....???????? (Jinak respekt pro Praze a všechny co podpořily!! Konečně se někdo snaží!!O to o co se mají všichni snažit už pěkně dlouho!!)

PS: Tímto příspěvkem nechci vůbec řešit politiku rosengardu! Proč neprodavají stoly apod.
Jde jen o to že skoro ve všech jiných městech mají 4 ligy 4 divize a spoustu hracích míst!
Nevím kolik turnajů kat.C ,ale v Praze je minimálně jeden denně!Proč by to nemělo jit i v Brně?

Startovný na B zvíšit!!! Zvíší to i prestyž a motivaci! O nalakání nováčku se musí postarat turnaje C.

+/- ... Keprt Martin 17.10.07 v 15:50

Ja jsem prave napsal to same!! Jo to ze budou kluby budou stoly!!!jasny!A zvísit startovný?? Nebyl muj napad! to ze stim souhlasim je proto ,ze to pomůze zvednot uroven turnajů! A práze se zastavam! Bo on nemuze za to ze nejsou stoly na kterych se muzou delat turnaje(C) ! A nemam jasnej recept na to jak stim pohnout! Je ale dobre ze se to resi! A lidi chcou pomoct!

+/- comment Mucha Václav 22.10.07 v 14:20

Politika Rosengardu je sprostá, jsou to svině kterym jde hovno o ligu, ale hlavne o prachy at uz se tvari jakkoliv...takze plivam na cerveny sestiuhelnik s bilym R!!!!
Jinak problem se zakladnou nevyresi ale jenom stoly...je to taky otazka casu, ktery je dneska bohuzel tou nejdrazsi komoditou..ja osobne si treba nemuzu dovolit jit trikrat tydne na fotbalek kdyz chodim do skoly a do prace:-///

+/- reaguji Kreisler Tomáš 17.10.07 v 17:06

mluvit = (vy)řešit ?

nějak sem tu nikde nečetl že chce někdo pomoct! Jen par nápadů na to co s tým…
Je rozdíl „vědět“ a dělat…

Proč třeba u vás nejsou každých 14 dní C turnaje? Psal si že tam hraje 10 lidí. Třeba na nich by se dala postavit pěkná základna. Nalákáte dalších 3-5 malaďochů a jen okolí kolem vás dá 3/4 druhé ligy.

… samozřejmě je super, že se něco hýbe (zatím teda jen board tady pod článkem), ale to se hýbalo i loni touto dobou i hodně měsíců potom, ale nepodařilo se změnit to, že nejsou stoly (není klub). I když se domluvily stoly do Jungle, tak to tam stejně skončilo. Brnáci prostě (snad zatím) nebudou do fotbálku házet peníze. Myslím, že můžeme domluvit třeba dalších 10 stolů, chvíli stejně bude trvat (tudle sezónu to rozhodně nebude) něž tam začnou chodit stávající fotbálkáři házet desetikoruny. ...článek je to určitě pěknej a emotivní, ale je namířen na neplodnou půdu.
To samozřejmě nemyslím NIJAK zle!
Jen mi to připadá jako velké Déja vu … začátek loňské sezóny

pokud někdo nepochopil, tak se ani tak nesnažím někoho soudit, ale spíš donutit k větší aktivitě než jen psaní toho, co by se mohlo a mělo … zvedni zadek a jdi tam k vám hned domluvit za 14 dní turnaj kategorie C pro místní…. ŠUP .-) (a nejen Martin, ale všichni to udělejte)
Kdo nedomluví turnaj, tak půjde shánět sponzory. ŠUP. Zvedej se!!!
Kdo nebude shánět sponzory tak půjde shánět herní místa! ŠUP…
… ono je to těžší jak jen psát co by mohlo být lépe…. Znovu se budu opakovat, ale nečekej na to až to udělá někdo jiný, udělej to ty a hned!!!! ŠUP!!!

+/- to Martin Keprt (+ all) Kreisler Tomáš 17.10.07 v 15:36

ty si nepamatuješ jak loni Baron nadával že nejsou na B skupiny? .-)))
Chudák Práža .-) jestli zvýší startovné na B tak mu Baron zlomí nos .-)
(LEGRACE)
... směju se tomu jak to každej vidí jinak. Jen prosím aby si všichni
"KDO VÍ JAK NA TO" přichystali lístečky se svým jménem, až se bude příští rok losovat nový admin .-)))) Dobrovolně už do toho nemá kdo jít .-))))

+/- Výzva Pfeiferová Tereza 19.10.07 v 11:02

Zdarec Všichni! Vzhledem k tomu, jaké jsou vaše reakce, mi příjde, že největším problémem na vytvoření nové hospody-sportovního klubu je: Kapitál! Vím o někom, kdo ten kapitál má a představa fotbálkového klubu se mu zamlouvá, ale nemůže sehnat žádné vhodné prostory v centru Brna! Proto, vyzývám VŠECHNY, aby se zapojili do hledání zajímavých prostorů a popřípadě mě kontaktovali na čísle: 721193709! Díky

+/- to all Krchňák Zdeněk 21.10.07 v 16:46

Cus tady Duck
Mam pro vas nejake noviky a to ze sem se trochu snazil a prekecal jsem majitele hobyta ,aby si koupil garlando a mozna 2 a da to do byvaleho suchace a jeste jednu takovou mrtku nejaka imitace R.ten se za nedlouho bude otvirat a je to tam coll.Ale pozor bude to za prachy a turnaje jsem snim resil celkem dlouho a nechtel je vubec a pak nakonec to pude,ale ma to hacek.Hacek je vtom ,ze nechce aby se stalo:ze prijdu ja a brabi.ja si za celej den dam 1-2 kofoly abych byl fit a vyhral turnaj a nebo takovy brabi vytahne bulku se syrem a svoje piti.Proste by to bylo nasledovne ,kazdy ucastnik turnaje si musi jako na zahajeni dat nejaky koktejl treba cuba libre a potom muze hrat turnaj ,turnaj se bude hrat asi tahle proherce kupuje panaka vytezovi a vytez samozrejme by nemel odmitnout .Celkem to je na bazi kdo nejvic snese muze vyhrat a tim se majitel ochrani ze se to vyplati a da garantovane ceny a celkem se toho neboji dat dost ,tak se vsech chci zeptat co vy nato a jestli ho mam do toho tlacit a vyjednat to snim a jestli mi pomuzete jak bude moct .(S majitelem je celkem hneda komunikace ale je v poho a pujde ale ne asi hned videl bych to tak do 4tydnu ,videl jsem opravenyho suchace aje to celkem cool a myslym ze tam prijde hodne lidi z venku a misi muzem zajistit vetsi zakladnu,proto se musime vsichni spojit a zacit fungovat a ne jenom plkat na netu .tak mi prosim napiste co nejrychleji svoje nazory rady y ty vase (blby keci)a pak se muzem domluvit a udelat si to sami jak to bude nejlepsi,protoze majitel je celkem nekde jinde.(jo ta moje diakritika je hneda ale snad to prelouskate.Ducktales.

+/- to krsa Krchňák Zdeněk 22.10.07 v 13:16

to jakstak byl muj napad stim chlastem a myslym ze je to dobry lidi si zvyknou a bude aspon prdel a stejne takovyhle turnaje brat vazne to uz ani nejde a jeto jak rikal namestek chcese se chvily ochranit a pak se uvidi a myslym si ze konecne nekdo u toho premysly aby neskrachoval ato je dobre.
jinak fuck off-to all.takze chceto nejake pozitivni mysleni a rict mi co vi na to ane krso zase coto je za hovna proste napis jestli bysy chodil a nebo v lepsim pripade nekoho aji privedl a rozsiroval atd.diky za informace.
duck

+/- to all Krchňák Zdeněk 23.10.07 v 13:58

tady kachna:vyte co ja nato seru proste zadny turnaje nebudou ,a na nejaky becka seru to delat admin a ja nechci podporovat R a navic v troubelicich to ma budoucnost jsou tam maldi talenti a ne takovy stary trosky ,kteri to hraji sto let a nic ,takze celkove vzato se vamto nelibi a navic nechapu kepaka ten tady pomale nema co ani mluvit vzdyt sem ani nejezdi a pro focus udellal uplny hovno akorat vzdy vzal kamose a byly problemy .ale dekuji za uprimnost a za vase nazory, proste nebudou v brne zadny turnaje ........... kachna

+/- to kepak Krchňák Zdeněk 23.10.07 v 14:10

ty si to furt prectavujes jak hurvinek valku proste nejsme u vas na vesnici ,je to ve stredu mesta tak se plati trochu vetsi love .chtel jsem ti rict :za 1 on si ty stoly chtel koupit s vlastni vule a jenom se me ptal na radu ,za 2 on uz 100 krat delal turnaje takze presne vi jak to chodi ,za 3 stim chlastanim proste to byl napad jinak by dotoho nesel a nemuselo to byt az tak do slova jak sem psal proste to byl priklad ,za4 vas nechapu ze tak remcate a nic proto nedelate a stejne pokud ja vim tak na turnajich pravidelne chlastate jak duhy tak nevim ,me to prislo jako dobry napad jak si to spestrit a dotahnout novy lidi ale asi to nepujde uvidime za metr kazdopadne se na me nezlobte su nasranej zdycky kdyz nekdo dela uplny hovno a jenom kritizuje .kachna

+/- pro Kaču Krejsa Vratislav 23.10.07 v 15:09

KAči, to není nic proti tobě, nechápu, proč se hned urážíš...člověk na to má nějakej názor
a ty raději řekneš, ste hovna, každej pro to dělá hovno , s te debili že se mnou nesouhlasíte..
to je dost vtipný, stůj si za svým názorem..raději řekneš nebudou žádný turnaje a konec..
Voe kolik lidí bylo s čímkoliv proti sucháčovi a ten se nedal..každej měl nějaký kecy..
ale teĎ to skončilo a není kde hrát, fotbálek jde do háje, pomale brečíme, tak se prober..


hele, jak říkáš že furt na turnajích jenom chlastáte, tak bych to nehrotil do panáků..pivko..
fajn...ale moc lidí tam do sebe neláme panáka po každým špílu..jde mi tohle:


vžij se do situace, přidješ jako uplnej nováček někam na turnaj, teď tam uvidíš voe, Kachna,
ten to tam sype, ten ten ten, všichni to tam sypou..ale to jejedno, koupíme drinka zahrajem..
Pak dostaneš 2x 10:3 a máš ještě kupovat soupeřům panáka..jak byses cejtil?přišlo by ti
fér si v podstatě nezahrát a ještě někoho "povinně" ožírat tejden co tejden????
mně to přijde dost ujetý..
super nápad, ale udělal bych to navopak, aby vítězové kupovali panáka poraženým..
to by byla třeba motivace na to, aby se lidi zlepšovali.
a muselo by se hrát o fajn ceny a pod.,aby se to vítězům aspoň trošku vyplatilo..
co nějaký akce na panáky?nebo vodka za 40???hm...zase přemýšlet, nejsme milionáři , pokud na to máš, fajn.
víš co tím myslím?budou mít ti začátečníci motivaci???když rupnou turnaj aspoň budou vožralí...
:o)

+/- To kachna Keprt Martin 23.10.07 v 23:11

Samozrejme me mrzí ze nejsem tak dobrej jak ty! Taky nemuzu za to ze se na turnaju nekdo ozere a je ze stejnyho bydlistem jak ja! Ja te nechtel urazet nebo demotivovat!!...ale myslim ze to prehanis borec! Nemam casu asi tolik co ty!!Nemuzu si dovolit byt vsude kde je fotbalek!!! A to ze jsem pro.. nic neudelal me urazí! v Jedovnicích by vtehle dobe asi ani nikdo fotbalek nehral kdyby jsme se ja a prsta nesnazili!!! Pokud vím resí se tu celej kraj ne jen Brno a taky je pravda ze jsme kazdou druhou nedeli zachranovali účast na Suchacovejch turnajích!!...jo a pokud vím tak ja jsem byl ten kdo psal ze je spravny tam utratit love!!!
Koncím debatu!! Vyslovil jsem svuj nazor a to je vse!
A jestli jsem muzou psat jen hraci co jsou v top 10 tak se omlouvam nevěděl jsem otom!!

+/- hm... Krejsa Vratislav 23.10.07 v 15:16

když tak nad tím přemejšlim, tak je to pěkná kravina co?:o)a by vítězové kupovali panáka poraženým...:-D:-Dto by se asi lidi nechali pozvat na dva panáky a šli dom co..:o) no nevim, každopádně, podle mně tudy ani tudy cesta nevede.je divný, aby jako začátečník někdo utrácel prachy, za to, že si zahraje 2 špíly a ještě koupí panáky, ale taky blbost aby vítěz zval poražený..prostě..nevim, to se mi nezdá..

+/- 2 kachna Horák Jiří 22.10.07 v 16:20

No tak myslim ze kdyz to bude, tak lidi tam urcite chodit budou.. ja osobne urcite, a nejaky kamose sem taky schopnej dotahnout..
George

+/- reakce Krejsa Vratislav 23.10.07 v 07:15

no podivej, je jasný jak von to myslí, jak říkáš, aby nezkrachoval a kdesi cosi.no jde mi jen vo to, že stejně tam přijdou lidi, kteři zase tak nepinkaji, dostanou na zadek a ještě vod tam půjdou :
1)střízliví
2)"nasraní"
3) bez peněz
a třeba my, co to jakž takž dáváme tak vod tam půjdem
1)na sračku
2)na sračku
3)na sračku

a že by tohle bylo to pravý vořechový...nevim, neřikam že bych tam nezašel ale podle mně se na to ty lidi kteří zase tak dobře nepinkají stejně časem vyserou, pač koho by bavilo hrát, učit se hrát, dostat u toho na zadek a ještě za každou game utratit 30Kč za panáka (mimochodem pivo tam stojí myslím 28Kč).Ještě by to mohlo bejt každej tejden a quattroKO...:o))))nebo skupina???:o)

+/- dodatek Krejsa Vratislav 23.10.07 v 08:03

víš jak, prostě, jeslti by se někomu chtělo na turnaj "jen tak pro srandu" si třeba zaplatit startovný - Cuba Libre - při sysytému DKO někomu zaplatit (je teda recht že max!)2 panáky a jít dom...voe, raději nevymýšlej kraviny a když máš tolik času pač myslím moc nepracuješ běž ukecávat firmy ať hodí sponzorský dary na Krajský Béčka jak to dělaj v Troubelicích popř. do města najít prostor kde se dá udělat fotbálkovej klub - příspěvek výzva.
čuz

+/- no.. Horák Jiří 21.10.07 v 21:35

A tak urcite zajimavej napad.. akorat z tech lepsich se po pravidelnych turnajich stanou alkoholici :D

+/- ??? Krejsa Vratislav 22.10.07 v 08:29

No to je teda pěkně debilní majitel s debilníma nápadaama...to co říká o tobě a o Brabim je třeba recht, to by se nemělo, ale dělat z fotbálku propagandu alkoholu je teda dost ujetý...

+/- jsem pro Kreisler Tomáš 22.10.07 v 11:00

.-)) určitě je není kvůli tomu, že by chtěl dělat fotbálkářů alkoholiky, ale má strach aby tam nechodili ti „nesprávní“ lidi. Časem se to ustálí a bude to fajn. Už aby to bylo!!!

+/- to prazena Krchňák Zdeněk 16.10.07 v 14:40

Zdar hnetko hneda,dojel jsem celkem bez zaderu a ten clanek ti musim pochvalit ,je vybornej a hlavne je to pravda snad se vsem otevrou oci a prestanou bojovat se svym egem,nebo mezi sebou a spojime jako jedna velka rodina a budem bojovat za brno.Ja osobne vyzyvam zname i nezname hrace ,ze maji u me cestu otevrenou mam focus doma a chodim trenovat do vombati nory,tak kdo bude chtit tak at zavola.608132734:Kachna

+/- to pražis Suchomela Josef 16.10.07 v 16:32

Dobrej článek Prážo, kdyby se podařilo rozšířit brněnskou základnu bylo by to super, jen se obávám, že pokud se všichni aktivní hráči nezapojí do propagace tohoto sportu, tak to bude velmi těžké. Hodně často někde v hospodě pinkám na nějakým fasu s lidma, kteří nejsou uplně marní a klidně by druhou ligu hrát mohli, ale když sem se jich kolikrát ptal zda by o to neměli zájem, tak vůbec nevěděli že nějaká liga vubec existuje. Určitě to chce dávat propagační letáky do hospod kde je fotbálek a zvýšit tím povědomí lidí. Pak si myslím, že je šance na úspěch.
Jo a od pátku bych měl mít doma nový bonzini takže kdo by měl zájem si zapinkat ať se ozve. Pepa (776 770 272)

+/- brno Horák Jiří 16.10.07 v 21:54

Cus Brnaci...Sem ted na vejsce v Brne, takze bych tu nejaky Cecka rozhodne uvital a prisel bych si zapinkat i s Voodem... ale nejakou hlubsi iniciativu prenecham mistnim... Premyslel sem i o zdejsi lize, ale nevim jestli by me nekdo chtel do tymu a jestli bych na to vubec mel cas.. :( George

BTW: Brno, buzerantu plno.. :p

+/- Startovny, ceny Horák Jiří 16.10.07 v 22:12

Ceny se daji zvysit i jinak nez tim, ze se zvysi startovny na turnaji..staci obehnout par firem, nebo neceho jinyho, jakozto potencionalnich sponzoru a vysomrovat od nich naky veci.. kdyz to jde v takove .... jako jsou Troubelice, proc by to neslo v Brne.. Vyssi startovny by podle me odradilo ty hrace, kteri si to chteji zkusit, seznamit se s tim, nebo se jdou pobavit bez ambic na vitezstvi.. otazka teda taky je, jestli takove hrace ceskej foos potrebuje, nebo hleda jen fanatiky.. :p

+/- Napad! Novotný Zdeněk 16.10.07 v 23:16

Napadlo me, ze se treba muzou delat kazdy tyden nebo jednou za 14 dni turnaje "C" kde by hrali reg. hraci se zacinajicimi, nebo tak jak to uvedl v Praza v naborovych turnajich.Bylo by dobry kdyby se tyto turnaje hrali po celem kraji. napr.: jednou v Brne potom v Blansku pak treba nekde v Rudici :),Jedovnicich..... to je jedno ale aby bylo hodne hracich mist!v kazde takove dedine by si to urcite chteli zkusit a mohlo by je to taky chytnout!U nas to tady hraje asi 10 hracu a asi nebudou chtit jed az do Brna na "B" aby si zahrali Prava, Leva, dom.No proste chci rict, ze kdyby meli moznost vyhrat.tak je to zacne bavit, budou se zlepsovat a zacnou jezdit na Béeéečka!a pak na ÁÁčkaaaa a paaaak do Las Vegaaaaas!! : ) tady v okoli jsou lidi kteri vlastni hospody a turnaje by uvitali ! Zatim zdar!

+/- ......... Krejsa Vratislav 17.10.07 v 08:41

zdarec, super článek to jo, jenže ono se všechno lehčejc píše než dělá..
Já jen pár věcí..Kdyby se tu měly dělat Céčka, jak píše Prsťa a nakonec i ty v článku, každejch 14 dní nebo tejden, tak to není sranda, pač kde?
Chtělo by to aslespoň hospodu s 2ma stoly, jeden pro PRO, druhej třeba pro AMA, a rozdělit to takhle.a Kde je hrací místo se dvěma stolama?
Jamyslím o žádným ani nevim..kdo by ty stoly vozil, skládal a odvážel?
ty stoly by to chtělo hodně rozšířit..
no a dělat Béčka PRO i AMA je super nápad, je to pro ně rozhodně lepšší, než hrát pravá levá ven..aspoň si zapinkaj mezi sebou a tak, ale chce to vymyslet nějakej system, třeba i skupinu, aby si co nejvíc zahráli, třeba na jednom dvou stolech..ale stejně, lidi pinkaj na FASu, ty jim řekneš jestli nechcou hrát ligu, oni řeknou že uvidí, ale že asi ne, že by dostali na zadek a podobně, prostě myslím, že lidi nehodlají dřit, ale spíš u toho stát, zapinkat, vožrat se, zasmát se atak...hráčská základna je tady ubohá:o(
Já čas mívám celkem často, není problém, pokud mi dáš hospodu se dvěma stolama a nějaký podklady, céčko zorganizovat. Máš mou podporu, můžem se klidně domluvit.Doufám jen, že zase jako vždy jen nebudu výstřel do tmy kterej nikdo nepodpoří. něco ve stylu, KRSa je nemocnej, tak Céčko nebude protože leží doma. chce to aby se zapojili skutečně všichni, jak řekl kachna, měli by jsme bejt jedna rodina a táhnout za jeden provaz.

+/- ... Krejsa Vratislav 17.10.07 v 10:11

kdo má teda nápady, jak k fotbálku přilákat nový lidi..učit je pravidla, kodex, ne jenom přijít, zamlátit si do stolu a odejít..to je ohromně složitá věc,
když jim řekneš , že do toho stolu nemůžou mlátit, nasadí otrávenej rypák a spíš se na to vyserou.
myslím, pokud lidi nebudou chtít, těžko je to od začátku učit...
vyvěsit někde po Brně 10 plakátů a čekat až zavolají?
jsem zvědavej, jak to chcete udělat, podle mně dost složitej běh na dlouhou trať.Hospod s fotbálkem je strašně moc, jen ne s eRkem.těch je v brně..10?a kdo z těch "amatérů" ten stůl nebere jako každej jinej, nevidí ten rozdíl že je to něco jinýho než FAS?jim je to jedno načem hrajou, rozdíl nepoznají.
Hlavně že si zahrajou.ale to je jedno...prostě, rád pomůžu, stačí mi říct jak.
čuuuz

+/- všeobecně Kreisler Tomáš 17.10.07 v 15:27

Práža i všichni okolo, se můžou snažit jak chtějí, ale pořád je to jen takové plácání se na místě.
Brno posune jen jedna věc -> Foosball Club. Prostě druhej Suchač, ale jinak…
(Jak jinak? Dá se to shrnou jedním slovem – KOMERČNĚ)
Kdykoli tam přijdu, tak si budu mít s kým zahrát.

+/- pokračování (nějak se to neodeslalo celé) Kreisler Tomáš 17.10.07 v 15:28

to je jediná věc, na které se dá postavit stabilní hráčská základna.

To všechno další o čem se tu píše pak přijde skoro samo. … Nejlepší by samozřejmě byly kluby 2, aby si konkurovali a předháněli se, kdo dá více peněz zpátky do hráčů .-)

Tak že začněte šetřit, nebo rozbíjet prasátka na svůj vlastní klub… .-))

+/- to all Krejsa Vratislav 17.10.07 v 16:07

přesně, to je recht, jako hráči se v podstatě nemáme kde scházet, není základna..když byl sucháč, došli noví lidi, koukali co všecko je možný a učili se, hráli turnaje apod. ale pak se to zlomilo a ty turnaje přestaly bejt dobrý, ať už početně, tak osazenstvem, ale to je jedno.Chtělo by to zařídit tu pěknej, prostornej multitable klub a pak by se vidělo.jenže...to chce hodně peněz investovat a kdo si to lajzne...složit se všichni?to je asi blbej vtip...bohužel v brně není NIKDO kdo by měl ZÁJEM a KAPITÁL na to, aby se někdee na pro všechny tak dobře dostupným místějak to bylo u
suchača postavil takovej klubík, se vším co bylo i tam.Je to smutný , ale jinak to opravdu nepůjde.........a nemyslím si že by tomu nějak xtrémně pomohlo rozhození x stolů po celým Brně. a reklamu jako takovou by to potřebovalo fest, možná exibice, plakáty či co...jenže opět si myslím že to narazí na jednu jedinou věc...a to jsou FINANCE...
Náměstí, jak to myslíš komerčně?

+/- Komerčně … Kreisler Tomáš 17.10.07 v 16:50

já sem jednou slyšel úžasnou větu od člověka co si udělal hospodu:
Nesmíš ten klub dělat ani pro sebe, ani pro lidi, musíš to dělat pro peníze! .-)
… to je nejlepší lék na dlouhověkost jakékoli instituce, firmy, hospody …

+/- Rad si dam! Keprt Martin 23.10.07 v 09:20

Není to tak dlouho co jsem zde četl něco jako „varovaní hráčům z Jedovnic!“ A to kuli tomu že se jich par na turnaji ukázalo hodně opilejch!A to ani turnaj nehráli.Toto se mi nelíbí...takto se tam někomu vnucovat....za chvíli se pak budeme muset střídat na směně u toho pána při uklízení toalet ,aby jsme mohli udělat turnaj. Co když někdo dojede na turnaj autem??? Nebo tak? Já vím že jsem psal ze je duležitý ,aby byly stoly ,že je dobrý je tomu majitely klidně vnutit , ale ne takto! Jo udělat turnaj ,ale ne slíbit ze každej utratí xxx za chlast! To nejde! Každej podniktel jde při rozhodnutí do nejakyho rizika....a jde o to aby kazdej uznal co je vhodný a co ne!! Vlastní jídlo a pítí beru jen na vetších turanjích!(ČP atd!) ,nebo v klubech kde jídlo není! Jinak ať si každej dělá co chce ,ale mě by to bylo blbí si vytáhnou rohlík a salám a vlastní pití!! někde v hospodě nebo klubu kde vaří a nejsou tam jen lidi s okruhu fotbálku!!.....Je fakt že se to proste nehodí!
A to že jste dobří ve stolním fotbale není¨důvod aby jste ho měli po hospodách zadarmo! Jo znám chlápka a je fakt dobrej v pití piva! ,ale pořád si pivko nikde zadarmo neprosadil ...divný?? Jinak dobrý jasny že snaha je a to je ok ,ale co kdyby jsi za ním zašel a řekl mu jen že to má jednou zkusit udělat turnaj , pak uvidí. Bez povinnýho cubalibre atd... třeba i tak nakonec pochopí že to není špatný??? Když budem házet do fotbálku peníze ,každej si tam dá jeho jídlo a pítí pak třeba i zaplatí!!(  Nebo se na něho nějak složíme ) a vše proběhne v klidu?? Možná si řekne: „To není špatný udělám to znova!!“
(Samozřejmě vím co to je! Pár turnajků jsem už domlouval- (na rivieře atd. a vím že to je dost těžký!! Se majitelům zavděčit!) Všichni by chtěli hned miliony!

Takže Goot job kachno!!

+/- Oprava Keprt Martin 23.10.07 v 09:25

spatne zarazeny odstavec!! ma patrit pod kachnův prispoevek.. to all

+/- Taky reaguji... :-) Keprt Martin 17.10.07 v 17:18

Do 14 dnů v pr.. jako jsou Jedovnice se otevírá klub netradičních sportů a bude tam i garlando! Tam se budem snazi mlady zevly dovést k foosbalu. To jsme si vydupaly s fonu u nasí obce!! C planujeme!

+/- Pochavla Kreisler Tomáš 17.10.07 v 17:36

super!!! ...
Netradičních sportů .-))) hezký

... jen co z toho mám já? .-)
nezaplatí to ani adnina, ani tydle stránky, ani ligu, ani ceny do turnaje, ... .-)))
ted si dělam úplnou legraci a nikdo to neberte vážne...!!!!!!!!! prosím

+/- oprava předmětu předchozí reakce!!! Kreisler Tomáš 17.10.07 v 17:41

!!! POCHVALA !!!

+/- dodatek Keprt Martin 17.10.07 v 17:23

Ale mas samozrejme pravdu.!(a dekuji nasi milé obci ze stímhle prisla!)

+/- reakce prostě jen tak... Krejsa Vratislav 18.10.07 v 06:56

no právě o tom mluvím, každej má plnou hubu keců, ale jak přijde na věc tak řeknou proč bych to měl dělat já...v Brně, což mně dost sere, je prostě spoousta lidí, kteří chcou přijít jen k hotové věci a ještě budou držkovat..prostě se svézt v rozjetým vlaku, ale to je špatnej přístup...
Prostě jde o přístup, už jsem kolikrát slyšel že ten nebo ten chtěldělat někde každý třeba úterý losovanej, nebo Céčko, a hovno z toho.Náměstí, poraď, kde v Brně by se dalo udělat Céčko bez toho, aby se musely přivézt stoly, složit, udělat turnaj a složit a odvézt stoly...jako sorry, ale myslím, že když tournament začne v 6 tak vstávat ráno do práce nebo do školy s tímto handicapem je asi nic moc.Myslím že to sám znáš.
a taky by mně zajímalo, je hezký co jsi řekl na vysvětlenou slova Komerčně, ale je tu spousta protikladů, jakožto že (cituji) "Brnáci prostě (snad zatím) nebudou do fotbálku házet peníze" - a proč.Vombatí nora - fotbálek zadarmo, nejmenovaný klub, to stejný, slízaj se tam fotbálkáři=>tzn. good trenink.ťřeba i tohle by třeba chtělo vyhladit.a pak by to možná šlo.ale i tak, jeslti klub, tak ne díru jako vombat, ale pořádnej prostornej klub, něco jako bejvaj kulečníkový herny, dat tam 2x (60 000),2G (40 000),3R+2T (60 000) (jen za stoly 160 000) myslím že by to bylo fajn.jenže to chce peníze...a kdo si lajzne třeba úvěr na zařízení cele hospody když hráčů je v brně 40?
Těžko říct, ale je recht, ž epokud s tím nic neuděláme tak to půjde ještě do větších sraček než teeď...:o(

+/- rád bych pomohl, nevím ale kde... (1. část) Kreisler Tomáš 18.10.07 v 11:09

Já si myslím, že když by byla super herna a nabízela víc než jen fotbálek, tak by přišli lidi sami. To že ti „lepší“ nechtějí platit je jasný, to nechtějí nikde, ani v Praze. Každej má stůl doma, anebo ho má kámoš, nebo mají vychytanou knajpu s fočusem zadara.
Ani Rosengart nevydělává na lidech z první padesátky SuperCZ, ty mu dělají jen jméno. Ty peníze házejí hlavně rekreační hráči. To samé by muselo být i tady v Brně. Prostě komerčně. .-) Uživit hospodu z peněz naházených za ligové zápasy? Tak to by muselo být v lize 100 týmů a jediná hospoda s R široko daleko .-)
.. to potom jak by se udělal „věrnostní program“ je už věc asi řešení aktuální situace.
Př.: Jestli by byli otevřené tréninky a kdo chodil trénovat slabší, měl by turnaje zadara. …
Takových možností jak nalákat ty co se ti vyplatí i ty co se nevyplatí je dost .-)
Samozřejmě by záleželo na poloze klubu, protože když by byl na dobrém místě, tak tam budou chodit lidi přirozeně, a můžeš kašlat na všechny, ale když bude bokem, musíš si udělat reklamu, dostat tam lidi. …
… Vidíme fotbálek příliš „zblízka“ a máme tím zkreslenou představu.
Já bych přirovnal chození na fotbálek k chození do posilovny. Všichni známe lidi co chodí do posilovny, ale kolik znáš skutečných kulturistů co jezdí po soutěžích? Posilovny nejsou živy z těch kulturistů, ale z těch běžných návštěvníků. Ty profíci jim jen dělají reklamu. …

+/- (2. část) Kreisler Tomáš 18.10.07 v 11:09

... Všechno to o čem tu lidi píšou je pravda, ale podle mě s tím zatím nejde nic dělat. Dokud se nenajde šikovný podnikatel, co bude mít CHUŤ něco takového dělat, tak se to tu nepohne. Zdůrazňuji tu CHUŤ to dělat, protože by to taky mohlo dopadnout jak v Jungli, kde se sice daly stoly, ale ten majitel čekal, že se to teď bude dít samo. Čekal, že tam za něj někdo domluví turnaje, udělá je, prostě že mu tam nažene lidi a on jen vybere miliony. Z toho mám totiž strach i teď, že když se někde domluví stůl, tak se to udělá tak nějak násilím, že se ti hospodští prostě musí přemlouvat a naslibuje se jim spousta věcí a oni fakt mají pocit, že to půjde bez nich.
Proto opravdu asi bude nejlepší si počkat (stává se ze mě Brňák .-)))) ) na to, až to tu někdo udělá s tím, že do toho bude tlačit sám a nečekat na to, kdo to za něj někdo udělá. …+ lidi co budou chtít přidat ruku k dílu. .-)
… Ten Sucháč byl ideální, poloha, velikost … ale … hrát za peníze bych tam nechodil. Vždycky sem se tam strašně zašpinil a ještě za to platit .-)))

+/- dodatek Kreisler Tomáš 18.10.07 v 11:26

.. ale pokud je partička 5ti fotbálkářů co mají oblíbenou nějakou hospůdku, chodí tam často a teď je tam FAS, tak je dobrý tam domluvit R a mít to jako domácí hřiště a hrát tam i ligu. To je jasný. (na turnaje to ale není, to je potřeba stolů více) ... Ale nevím jestli je mezi foos-Brňákama 5 lidí co spolu chodí někam pravidelně na pívo .-)) … v takovém doupátku by si klidně mohli udělat svoje domácí herní místo i další týmy. Ale to by se nesmělo „tolerovat“ hraní zápasů na nepovolených stolech!!!
Pak nemá nikdo důvod někde něco domlouvat…

+/- ?zadarmo? Keprt Martin 18.10.07 v 13:52

Je uzasny kam az jsme se vteto debate dostali...ale Proc skara nejde v Brne kdyz to jde vsude jinde normalne platit za fotbalek v hospode????Ja nevim ,ale na to slouzí trenigove verze stolu , aby byly zadarmo??V hospode za hru platim! A ty stoly a vsechno okolo nikdo vyrabet a zarizovat prece zadarmo nebude!!! A kdo si bude delat hospohu s fotbalkama za 160 litru kdyz se mu to nemůze nikdy vratit??? Bo budou zadarmo vhozy??

+/- ... Krejsa Vratislav 19.10.07 v 08:28

nojono, hele už tady nechcci vypisovat romány, pořád je to o tom stejným a na tom jsme se shodli.
a)nedostatek hracích míst
b)pořádnej rfotbálkovej klub kterej tady chybí
c)přístup aktivních hráčů k foosballu - každej si raději půjde zahrát na stůl zzadarmo než aby za to platil.

tréninkový verze stolů slouží k tomu , aby je měl hráč doma ahrál na nich doma. do hospody by se dávat neměly.ale prostě, řikam, kdo by si raději nešel zahrát zadara že jo.
jinak kdyby byl kluzub a stoly za 150 000 tak by se tam amozřejmě asi házely peníze že jo, to by bylo postavený na hlavu..ale to chce velkou invcestici a byl bych jen zvědavvej jak dlouho by se ten klub udržel.

myslím že je to běh na dlouhou trať a každej by se měl aspoň trochu snažit pomoct, sám od sebe, ne že bude čekat na to až mu někdo řekne. takže asi tak

+/- to krsa Krchňák Zdeněk 24.10.07 v 01:25

hej velka pohoda ja sem to na nikoho nemyslel spatne a osobne jen tak vsebecne a mel jsem asi spatnou naladu a psla jsem asi pekne velky hov...
tak sorac a stema panaka jse to nemeli vubec brat vazne to byl jako priklad kdo vi jak to bude .
A ten majitel at rozhodne jak uzna za vhodny .cus bus Duck

+/- kači Krejsa Vratislav 24.10.07 v 07:07

jo v poho, jen mně to přijde jako trošku špatná motivace...

včera jsem mluvil s nějakejma lidma, uspořádáme tu, snad ještě do konce roku náborovej turnaj, kdo vyhraje, má zápisný do ligy zdarma, třeba, třeba i něco víc..Mělo by těch turnajů být možná i víc, ale chce to hlavně sehnat flek kde se takovej turnaj dá konat, tzn. umístit aspoň 3-4 stoly,dál zájem majitele o fotbálek a o rozšíření fotbálkové scény, aby proto byl hlavně tzv."zapálenej", místo s teplým dobrým a cenově přijatelným jídlem a se vším všudy co k tomu patří.a chce to REKLAMU..uvidí se jak to klapne, třeba v prdeli jako je Kolín se na takovej náborovej turnaj sešlo 40 dvojic!!tak uvidíme, já myslím že ty lidi tady o to zájem mají, viz. Invex, přes den se tam údajně nepohneš, myslím že z této akce bude hodně ovoce-jen nikdo o ničem neví.. taky by se tu měl objevit ve vybrané hospodě kde už fotbálek je druhej rozec, aby tu šly pořádat amatereský Céčka pro hráče omezený bodama v super.cz, možná i pro pořízení rozecu nějaký třeba na rok slevy na pronájmu a pod.. no uvidí se, je to běh na dlouhou trať.Ale věřím tomu, že ČFO i rozec mají zájem to tu rozšířit pač jsm ese shodli že to je hrůza. Je spousta možností jak to zvrátit, chce to jen lidi motivovat tím správným způsobem a mohlo by to jít.
Jinak, kači, zrovna ty, když máš tolik času pač myslím že moc neděláš bys měl dostat do pracek letáky, a chodit po brněnskejjch hospodách, jen třeba nakouknout jestli je tam fotčus, když je, nechat tam ze 10-15 letáků o lize a vo co tam vůbec jde a taky by to mohlo vypadat jinak. Jestli máš zájem, klidně ti ty letáky zítra donesu do nory, já tak budu taky chodit..chce to jen překonat lenost..a žádný uznání od toho nečekej, nidko ti děkovat nebude, tak to tady s tímhle prostě chodí. nakonec se může stát že stejně budeš za piču :o).čuuuz

+/- to krsa Krchňák Zdeněk 24.10.07 v 14:23

jo dones to .ja to udelam a neboj se ja sem si zvikl ze sem za picu ,.pamatujes 2-3zpatky u suchace,pan pravidlo lizpdrdelka prazaku atd potom fotbalkova skola to byl taky vysmech ale v poho me nic nezlomi a rad si do tebe zariju jen tak ze srandy,kdyz ses ten best morava diskuter.Tesim se ze dojdes do vombatky,zakalimea poresimeto.tak si pozpez budu tam od 7h
.

+/- kačis Krejsa Vratislav 24.10.07 v 15:28

ok, zejtra? ve vombatce..budu tam od těch sedmi..ale koukám že tam asi nebudeš, když hrajete ligu...no každopádně se s největší pravděpodobností uvidíme v Blansku, takžže tak.a když ne, pač su nachcípanej tak příští tejden...
a za piču byl snad každej:o)

+/- to kepak Krchňák Zdeněk 24.10.07 v 14:27

sory jestli sem to prehnal mel jsem krami nebo co tak mi to ujelo rozhodne tebe a prsti si vazim a tve uprimnosti taky ajsu rad ze snazi te ,rozhodne se necitim jako nejaka hvezda meje je to celkem fuk nejaky cisla na to se prece nehraje.Proste mi to trochu ujelo a doufam ze to neberete osobne jste fajn kluci a vasich nazoru si cenim .Jo a trenujte protoze si zytra zahrajem ligu a dostanete na pic........ kachna

+/- to kacena Keprt Martin 24.10.07 v 16:19

OK vpoho! Mír! a ja jasem taky nechtel pic..at!! Kdyz si to zanova prectes ten clanek ,na kterej si tak reagoval tak ti davam v 90% za pravdu jen jsem psal ,ze by to mohlo jít i jinak to je vse!! A vím ,ze se snazis a je nas víc a to poslední co potrebujem je se nakonec hadat mezi sebou! zitra na lize cus!!
A na pi..c asi dostanem , ale stejne se vam to budem snazit znepříjemnit!!

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.