ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Reportáže > World Championship Series on Tecball 2007

World Championship Series on Tecball 2007

30.5.07 | Jakub Čmiko Přečteno: 4032×

25. 5. – 27. 5. 2007 se Česká reprezentace zúčastnila World Championship Series na  Tecballu v Belgii.

Soutěž družstev

Výprava dorazila kolem 16:00 do velké sportovní haly v Borgloonu. Představení týmů proběhlo v 19:00 a všem zúčastněným zahráli hymnu své země. Poté se z Jamalova poháru z letošního MČR jednotlivců losovalo do K.O. pavouka. Už předem bylo jasné, že díky malému počtu bodů v hodnocení národů půjdeme do předkola. Los byl tentokrát milosrdný a žena Frederica Collignona nám vytáhla Španělsko. V našem týmu zavládlo nadšení. Španělé neměli být vážnou překážkou do dalšího kola, kde už na nás čekali Belgičané.

Hrálo se stejným systémem jako na MS 2006 v Hamburgu. Troje mužské jedničky, jedny ženské jedničky, troje mužské dvojice a jedny ženské dvojice. Za stavu 4:4 se hrálo volné nasazení (dvojice), v němž mohli nastoupit pouze hráči, kteří nehráli jedničky.

Absence španělských žen znamenala vedení 2:0. Na jedničky jsme nasadili Miroslava Mlejnka, Milana ,,Relého‘‘ Reljiče a Ladislava Křepelu.  Utkání se nevyvíjelo moc příznivě kromě zápasu Míry, který vedl nad svým soupeřem už 5:1. Láďa prohrál 7:3 a pak bohužel i Míra a to 6:8. Čest našich jedniček zachránil Relé,  který zvítězil 9:7. Stav byl tedy 3:2 pro nás. Do dvojic jsme nastoupili v tomto složení: Marek ,,Rulet‘‘ Kopnický&Relé, Zdeněk ,,Kachna‘‘ Krchňák&Denis Vrkoč a Míra&Láďa. Bohužel Rulet s Relém prohráli poměrně snadno 3:7 a Kachna s Denisem prohráli dost nešťastně 6:8. Stav tedy byl 4:3 pro soupeře. Naštěstí pro nás Láďa s Mírou vyhráli 8:6 a šli jsme do prodloužení. V něm nastoupil Rulet s Denisem. Rulet jednoznačně přehrával soupeře na pětce, ale jeho procentuální úspěšnost na trojce se blížila k nule. Přesto naše dvojice vedla 6:4. Jenže za tohoto stavu si Rulet ani jednou neprohodil na trojku a soupeř dvakrát trestal z obrany. Od té doby to bylo ještě větší trápení, které vyvrcholilo Denisovou ovcí na 10:12 a turnaj pro nás skončil. V našem týmu zavládlo obrovské zklamání a bohužel musím konstatovat, že to bylo nejhorší představení reprezentace v dějinách českého foosballu.

Jaké byly příčiny našeho vyřazení? Podcenění soupeře a nízká produktivita na útočné trojce. Škoda. Paradoxem bylo, že druhý den na turnajích vždy Češi porazili Španěly. I přes tento neúspěch bych rád poděkoval našim reprezentantům za účast na tomto turnaji.

Turnaje týmů se zúčastnilo 12 družstev. Slovensko hrálo též předkolo a prohrálo se Švýcarskem 5:3. Ve finále zvítězila Belgie nad Německem 5:4. V tomto utkání vyhrál jedničky F. Collignon nad J. Allalou 9:7. Rozhodující zápas tohoto utkání vyhráli Belgičané 11:9. Třetí skončilo Rakousko.

Ostatní turnaje

Dle zveřejněných výsledků na stránkách ITSF dopadli nejlépe v Open Doubles  Miroslav Mlejnek&Denis Vrkoč na 25. místě. V Open Singles byl nejlepší Ladislav Křepela na 33. místě. Měl bohužel trošku smůlu na los, protože na pravé straně ho vyřadil A. Carletta. Ženy dopadly ve svých soutěžích o poznání lépe. Ve Women Singles byla Šárka Holomoucká a Pavlína Bartošová na 9. místě. Ve dvojicích obsadila Šárka s Karolínou Černou velice pěkné 5. místo. Finále pravé strany jim uniklo o jediný gól...

Velkého úspěchu dosáhla dvojice, od které bych to moc nečekal. Petr Pražák s Milanem Lávičkou skončili na třetím místě v Rookie Doubles ze 150 dvojic (odhad). Jak na pravé, tak i na levé straně vypadli se slovenskou dvojicí Pavol Kováčik&Marek Vaňous. Druhý zápas o lepší než 3. místo prohráli v rozhodujícím legu 4:5. Ač se jednalo o kategorii ,,Rookie‘‘, mohli se ho účastnit hráči, kteří v rankingu ITSF figurují na předních místech (např. O. Covos 7. místo v Open Singles). Jak je to možné? Nasazovalo se podle tecballových žebříčků.

Resumé

Celkově vzato to byl povedený turnaj. Pozitivem bylo příjemné prostředí, dostatečný počet 60-ti stolů, přehledný turnajový systém, tombola (Denis vyhrál deštník a já prošvihl svetr). Negativem bylo již zmíněné nasazování do turnajů a až  7-mi hodinové čekání na zápas zapříčiněné velkou účastí v turnajích (Rookie, Semi – Pro, Pro apod.). Zejména Rookie doubles, Semi-Pro doubles a Pro doubles hráli skoro ti samí hráči.

Výsledky (belgické stránky) zde

BelgieČeská RepublikaFrancie
ItálieLucemburskoMaďarsko
NěmeckoNizozemíRakousko
SlovenskoŠpanělskoŠvýcarsko
Losování
Rozhodující zápasF. Collignon vs. J. AllalouF. Collignon vs. J. Allalou
9. zápas: Belgie vs. NěmeckoCovos, Coulibaly&Pražák, LávičkaDenis Vrkoč
Jan Zavoral&Silva VávrováLibor Kodl&Josef BajerRoko&Relé
Ladislav KřepelaMilan LávičkaPetr Pražák&Milan Reljič
Milan Reljič&Marek KopnickýJan Zavoral&Ladislav KřepelaRobert Atha&David Csar
Frederic Collignon&Ismael SabanFinále Women DoublesMarek Vaňous&Jozef Horčiak
LucemburčaniPaul NunezTom Van de Couter&Robert Atha
Máme dost času

Komentáře

+/- Dress code Horečný Jakub 31.5.07 v 12:00

Koukám že ani Collignon to moc neřeší :D

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.