ČFO > 00 - Česká foosballová organizace > Komise a škola rozhodčích > ZKOUŠKY PRO LICENCOVANÉ ROZHODČÍ ČFO

ZKOUŠKY PRO LICENCOVANÉ ROZHODČÍ ČFO

1.9.07 | Josef Souček Přečteno: 2900×

Informace pro zájemce

Škola rozhodčích České foosballové organizace

Každý uchazeč musí projít vstupními testy, které se skládají z teoretické a praktické části.  Pro sezónu 2007/2008 jsou bezplatné a  budou se konat na centrále ČFO ve vámi určeném termínu.

Po úspěšném složení testů uchazeč získává rozhodcovskou licenci na dva roky.

Studijním materiálem pro budoucí rozhodčí jsou aktuální pravidla ITSF, soutěžní řád ČFO a  pravidla Rosengart ligy zveřejněná na těchto stránkách.

Písemný test je složen ze dvaceti otázek. Každá otázka je ohodnocena dvěma body. Test se skládá z modelových situací  a otázek k pravidlům. Pro úspěšné složení testu je zapotřebí minimálně 35 bodů. Po písemném testu je praktická zkouška, v níž bude uchazeč řídit modelový zápas dvouhry dle pravidel ITSF bez toho, aby sledoval časové limity. Uchazečům doporučujeme, si před praktickou částí ozkoušet rozhodování nanečisto.

Po obou kolech bude uchazeč bodově ohodnocen a o výsledku zkoušky záhy vyrozuměn. K úspěšnému složení zkoušky je zapotřebí uspět v obou částech. V případě, že uchazeč neuspěje, má šanci složit zkoušku v opravném termínu.

Od letošní sezóny budou rozhodčí kromě turnajů kategorie A, B či ligových zápasů získávat praxi na turnajích kategorie C, kde budou po zápase bodově hodnoceni aktéry utkání. Ti nejlepší budou na konci sezóny ohodnoceni ČFO. 

V současné době ČFO disponuje čtveřicí  rozhodčích: Tomáš Kreisler, Josef Bajer, Lukáš Hruška, Jan Hvízdal.  Připoj se k nim i TY!

 

Ke stažení

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.