Český pohár V.

27.3.07 | Josef Souček Přečteno: 2853×

Tři týdny před IX. Mistrovstvím České republiky se ladila forma v Plzni.

Klání republikové elity se tentokrát uskutečnilo v plzeňském klubu Inspiral. Turnaj byl výjimečný v tom, že se poprvé hrálo ve dvou dnech, což přispělo k větší objektivnosti  soutěže jednotlivců. Díky dostatku času se jedničky hrály na dva vítězné legy a ne na jeden, jak bylo doposud zvykem. Další premiérou bylo hraní turnajů dle nových pravidel ITSF. Bude ještě chvilku trvat, než se pravidla dostanou hráčům pořádně pod kůži, ale na poprvé to nebylo špatné, co říkáte?

V sobotním turnaji dvojic ukázala vítězná dvojice Mlejnek, Nykodym kvalitní načasování formy před IX. MČR, kde obhajují titul z minulého roku a opět dokázali, že to na dvojici Kováčik, Šamaj jako jediní u nás umí. Součástí sobotního programu byly také soutěže žen a amatérský turnaj. Ženské disciplíny ovládla Pavlína Bartošová, když společně s Andreou Maratovou obhájily prvenství z minulého Českého poháru v Černé Hoře a obhajoba se jí zdařila i v individuální disciplíně, když zvítězila ve finále nad Silvií Vávrovou. 

V neděli byl na programu turnaj jednotlivců a fun disciplína 2ball rollerball. Účast 57 hráčů v jednotlivcích byla pro organizátory příjemným překvapením. Tipovat vítěze v jedničkách je v této sezóně velká loterie, neboť ani jeden hráč dosud nevyhrál Český pohár dvakrát. Tentokrát zvítězil Milan Reljič a ze 37. pozice se dostal na 7. místo v žebříčku Českého poháru jednotlivců. Jan Zavoral  díky 240-ti bodům za druhé místo vystřídal Jozefa Horčiaka, který se v Plzni neukázal, v čele žebříčku a zvýšil náskok na pronásledovatele. Rekordní vzestup v žebříčku o více než 200 příček zaznamenal Vojtěch Nykodym, který obsadil třetí místo a stal se tak nejúspěšnějším hráčem víkendu. 2ball rollerball byl pak pro 21 dvojic příjemným odreagováním a zpestřením náročného víkendu. Všem hráčům děkujeme za účast. Zvláštní poděkování patří kuchaři Inspiralu, který vaří opravdu skvěle!

 Výsledky z turnajů naleznete zde: http://www.foosball.cz/cs/turnaje/

K. Holá&T. KreislerŠ. Holomoucká&K. ČernáŠ. Holomoucká vs. H. Sakalová
Šárka HolomouckáL. Horký&O. KozákJ. Hvízdal&M. Třešňák
K. Konečný& L. TůmaM. Kopincký&Z. Krchňák vs. M. Pechar&L. TůmaF. Mildorf&L. Rais
Miroslav MlejnekMichaela ,,Mishka'' BajerováNejlepší dvojice
Nejlepší v jedničkáchV. Nykodym&M. MlejnekPADIK
T. Pfeifferová&M. ŠopovováP. Plasgura&J. SvitákN. Plasgurová vs. K. Holá
M. Reljič&J. ZechmeisterI. Svítilová&H. SakalováS. Vávrová&M. Janušová
Silva VávrováR. Zuba&P. Wolný

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.