Český pohár III.

28.11.06 | Josef Souček Přečteno: 4089×

Poslední listopadová sobota byla ve znamení třetího dílu Českého poháru s celkovou finanční dotací 32 000,- Kč.

Setkání republikové elity se konalo v pražském Bull Dog´su a přilákalo hojnou účast hráčů. V řeči čísel to znamenalo 72 párů, 95 jednotlivců, 11 ženských dvojic a 21 jednotlivkyň. Při takových počtech bylo jedenáct stolů minimem. Aktuálně vedoucí muž bodování Českého poháru dvojic Paľo Kováčik  nastoupil po dvou odehraných turnajích s Jozefem Horčiakem opět s Paľem Šamajem a společně znovu prokázali svoji nadvládu nad ostatními. Spojení neménně úspěšného páru Kováčik -  Horčiak však bude fungovat i nadále a to především na mezinárodní scéně! Čtvrté prohrané finále v řadě si připsal Josef Eger hrající stejně jako na Czech Open s Janem Zavoralem. Díky druhým místům a solidním výsledkům v jednotlivcích se reálně přiblížil cílům pro letošní sezónu – být v reprezentaci. Třetí místo vybojoval Milan Reljič a Marek Kopnický.  

Jan Zavoral ve vedení

V soutěži  jednotlivců se útočilo a bránilo do  pozdních nočních  hodin.  Posledním soubojem  byl duel Marka Kopnického a Jana Zavorala, který šel do finále z pravé strany. I když měl Kopnický za stavu 9:9 matchball, druhý zápas si nevynutil a  na premiérové vítězství v Českém poháru si bude muset počkat minimálně do roku 2007. Třetí místo obsadil Jozef Horčiak. Zavoral se díky vítězství v jedničkách a druhému místu ve dvojicích stal nejúspěšnějším hráčem dne a ujal se těsného vedení v žebříčku jednotlivců. Druhým nejúspěšnějším hráčem dne byl Šamaj, který k vítězství ve dvojicích přidal nečekané čtvrté místo v jednotlivcích. 

První double pro Šárku Holomouckou

Český pohár žen pokračoval po Mistrovství republiky druhým dílem. V oboustranném pavouku svedlo tuhé boje jedenáct dvojic z Prahy, Brna a Frýdku Místku. V turnaji jednotlivkyň pak mělo v Aleně Šoltýsové zástupkyni i Slovensko.  Dvojice nepřinesly žádné velké překvapení, když se z prvenství radovaly reprezentantky  Šárka Holomoucká a Karolína Černá. Díky druhému místu si průběžné vedení v Českém poháru dvojic udržely Andrea Maratová a Pavlína Bartošová a třetí místo patřilo brněnské dvojici Pfeiferová, Šopovová.

V jedničkách potvrdila Šárka Holomoucká svojí aktuální top formu. V semifinále  sice našla přemožitelku v Heleně Pevné, ale vzápětí jí vyšla odveta a poté udolala i Andreu Maratovou. Turnaj se nevydařil další reprezentantce Magdě Silné, když svoji pouť turnajem zakončila  na 13. místě a na první Šárku Holomouckou  momentálně ztrácí v žebříčku propastných 515 bodů.

Aleš Brabenec
Ján ,,Butha'' KučeraDenis Vrkoč
Jan KovaříkMariana Šopovová
Martin&HelenkaF. Mildorf&L. RaisMiroslav Mlejnek
MishkaTomáš ,,Náměstek'' Kreisler
Michal PodaMarek ,,Roko'' KopnickýPalo Šamaj
Jozef ,,Shao'' HorčiakJ. Zavoral&J. EgerJan Zechmeister
     

  

       

Komentáře

+/- Počet stolů Sviták Jakub 28.11.06 v 21:55

Myslím že počet 11 stolů nebylo minimum ale docela dost málo. Turnaj končil v noci a to i přes veškerou snahu organizátorů o rychlý spád turnaje. V důsledku na to doplatili samozřejmě hráči. Především ti kteří se neprobojovali do závěrečných bojů ve dvojicích-když hrajete jeden zápas během 5 hodin a nemáte takřka kde se reozehrát je těžké podat hodnotný výkon.

+/- Počty Kužela Adam 28.11.06 v 23:33

jj souhlas, na takovouhle akci by to chtelo stolu dvojnasob...taky sme cekali asi 3 hodiny a pak najednou 3 zapasy zasebou...

+/- Fotky Džurdženík Tomáš 30.11.06 v 19:36

Nechápu, proč dáváte na web fotky hráčů, který podváděj!!!:(

Vložit komentář

Pokud chceš napsat komentář, musíš se přihlásit.